SRLS: Morava novim iznenađenjem zatvorila kolo - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija SRLS: Morava novim iznenađenjem zatvorila kolo

SRLS: Morava novim iznenađenjem zatvorila kolo

Rukometaši Morave iz Velike Plane su potvrdili da pretenduju na epitet jednog od iznenađenja srpskog šampionata ove sezone. U poslednjem meču četvrtog kola, izabranici Ivana Milojevića su na svom terenu sjajnom igrom savladali ljutog rivala, Slogu iz Požege rezultatom 27:20 (11:10).

Nakon dva uzastopna remija, protiv Crvene zvezde kod kuće i Požarevca na gostovanju, Planjani su ubeležili prvi trijumf ove sezone pred oko 200 gladalaca na tribinama TSC Velika Plana.

Posle rezultatske klackalice u prvih 30 minuta, koje su domaći okončali sa golom viška, Morava je u nastavku slomila Požešane i pitanje pobednika rešila pre ulaska u finiš meča.

Mladi golman Marko Krstić je još jednom potvrdio svoj potencijal, a u polju je blistao Marko Jokić sa sedam golova. Pratili su ga standardno efikasni Bojan Avramović sa šest, i kapiten Zlatko Rakić sa pet golova, dok je Mirko Mihajlović četiri puta pogađao protviničku mrežu.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Knežević i Jaćimović sa po pet pogodaka.

Morava u sledećem kolu gostuje Rudaru, Sloga dočekuje Spartak Vojput.