TUGA: Srbija ponovo bez polufinala u poslednjem napadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TUGA: Srbija ponovo bez polufinala u poslednjem napadu

TUGA: Srbija ponovo bez polufinala u poslednjem napadu

Juniorska reprezentacija Srbije, ostala je bez polufinala Evropskog prvenstva u Austriji. “Orlići“ su, kao i prošle godine protiv istog rivala na SP kadeta, za gol ostali van borbe za medalje u duelu sa Španijom 20:20 (9:8). Imali su izabranici selektora Aleksandra Brkovića šansu da dođu na megdan Nemcima u polufinalu, ali poslednji napad su odigrali smušeno, tako da je Sretenoviću ostalo samo da šutne sa 11 metara sa kolena, a lopta je završila pored gola. Šteta, jer je po svemu prikazanom na turniru u Lincu i Traunu, ova generacija zaslužila više…

Odlično je počela srpska 6-0 odbrana sa Milosavljevim na golu. Toliko je španski napad delovao razbijen, da je Furija od osmog minuta, kada je na semaforu stajalo 3:2 za Srbiju, mrežu srpskog golmana tražili čitavih 13 minuta, do 5:3 u 21. minutu. U napadu, hladnokrvni Radovanović, pokazao je da ima razoran šut, i uz Beloša i Đukića, predvodio je svoj sastav do 9:8 na poluvremenu. Imali su „orlići“ šansu da na odmor odu i sa +3, ali je nedostatak koncentracije uslovio da umesto sa 10:7, Španci uhvate priključak – 9:8.

Otvorili su Španci drugo poluvreme serijom 3:0 (9:11), na prvi gol Srbije se čekalo čitavih sedam minuta, ali kada je pao prvi, usledila su još dva Radovanovića i Đukića za novo vođstvo 12:11 (41.) Počela je igra za gol, koja je trajala praktično do samog kraja. Poveli su Španci 20:18 na pet minuta pre kraja, ali su nešto bolja odbrana i par vezanih intervencija Milosavljeva, vratili Srbiju u igru.

Španci su ostali bez gola u preostala četiri i po minuta, a Nemanja Mladenović je preuzeo odgovornost i sa dva vezana gola doneo izjednačenje na minut i 20 sekundi pre kraja. Španci nisu realizovali poslednji napad, ostalo je 40 sekundi do kraja, Brković je zatražio tajm-aut. Na terenu se našao i „džoker“, Srbija je napadala 7 na 6, ali izgledna prilika za šut na gol nije stvorena. Mladenović se zaleteo na pet-šest sekundi pre kraja, u skoku prebacio loptu ka Sretenoviću, koji je već bio u zaletu. Ostalo je da je pokupi i šutne praktično sa kolena sa nekih 11 metara. Završila je pored gola…