Vardar vratio SEHA trofej u Skoplje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar vratio SEHA trofej u Skoplje!

Vardar vratio SEHA trofej u Skoplje!

5 komentari

Skopski Vardar vratio je pobednički pehar SEHA GAZPROM South Stream lige u svoje vitrine! Makedonski šampion nastavio je da briljira ove sezone osvajanjem F4 turnira u Novom Sadu, gde je u finalu savladan beloruski Meškov Brest 29:27 (14:15) odličnom partijom u drugom poluvremenu. Junak pobede Makedonaca, bio je „leteći Rus“ Timur Dibirov, strelac 11 golova…

Ni jednom u prvom poluvremenu Vardar nije došao do vođstva. Tri sedmerca Rastka Stojkovića za 3:0 na samom početku, nije preterano uzrujalo makedonskog prvaka, Dibirov se brzo zagrejao i otpočeo svoju simultanku, postigao je polovinu golova svog tima u prvom poluvremenu. Ipak, Meškov je održavao dosta dugo plus dva, zahvaljujući dosta pokretljivom napadu i na momente neugodnoj 5-1 defanzivnoj zoni sa isturenim Vukićem.  Petim pogotkom najbolji ruski rukometaš poravnava na 8:8, ali Rutenka brzo vraća na 10:8. Raul Gonzales ubacuje u vatru Dušebajeva i Pribaka, koji značajno ubrzavaju protok lopte u napadu i donose novi kvalitet, zahvaljujući kojem crveno – crni uspevaju ponovo da izjednače, ali je za preokret  bila neophodna nešto čvršća odbrana. Igor Karačić svojim prvim golom okončava seriju od 3:0 i izjednačuje na 12:12. Gol za gol do poluvremena, Rutenka u poslednjim sekundama pred odmor pogađa po treći put za 15:14. Zanimljivo, Dibirov je postigao sedam golova, bez promašaja, a isto toliko igrača Vardara još po jedan.

I Rutenka nastavlja sa stoprocentnom realizacijom, vara Malumbresa za 17:15, pre nego što Dibirov postiže dva gola za redom i vraća egal, 17:17. Bilo je otprilike jasno da će Makedonci prelomiti meč čim povedu. Pribak ove sezone ne postiže mnogo golova, ali vrlo često pogađa kada je najvažnije. Prvi put je poslao loptu u mrežu u 39-om minutu, za prvo vođstvo svog tima, 19:18. „Koprcao“ se Babićev tim još par minuta, ali je njihov otpor ipak slomljen. Drugi put Pribak, za 23:20, pa Dušebajev za plus četiri. Vrlo raspoloženi Džianis Rutenka držao je napad Meškova na solidnom nivou, ali odbrana nije mogla protiv „letećeg Rusa“, mladog Španca, novopečenog makedonskog reprezentativca Pribaka i Igora Karačića, koji možda nekada to bude. Igralo se gol za gol do 55-og minuta, 28:24. Tada Dibirov poslednji put diže crveno – crni deo tribina na noge, posle još jedne bravure sjajnog malumbresa na golu pogađa u svom stilu i overava titulu šampiona. Do kraja su Belorusi uspeli da na krilima Rutenke, svog najboljeg pojedinca, ublaže poraz.

Dvorana: SPENS Gledalaca: 3 500 Sudije: Gubica, Milošević (Hrvatska)

Sedmerci: Vardar 2/3, Meškov 4/4

Isključenja: Vardar 4, Meškov 6 minuta

Vardar: Malumbres 12 odbrana, Kozlina, Pribak 3, Toskić 2, aković, Milić, Petrić 1, Marković, Karačić 4, Dušebajev 4, Abutović, Lazarov 1, Angelov, Dibirov 11(2), Brumen 2, Čipurin

Brest Meškov: Pešić 4, Malinović, Babičev 3, Markotić 2, Kamišik 2, Špiler 2, Nikulenkau 1, Stojković 6(4), Čarapenka 4 odbrane, Vukić 3, Baranau, Karačić, Rutenka 7, Tatarin, Srsen, Šilovič