Vojvodina uspešno krenula u odbranu titule! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina uspešno krenula u odbranu titule!

Vojvodina uspešno krenula u odbranu titule!

Novosadska Vojvodina uspešno je započela odbranu šampionske titule. Novosađani su u prvom kolu plej-ofa Super lige savladali Partizan 26:22 (12:11) pred 3.500 navijača u sjajnom ambijentu novosadske dvorane „SPENS“. Tokom svih 60 minuta izabranici trenera domaćeg tima Đorđa Ćirkovića imali su kontrolu nad rezultatom i na kraju zasluženo slavili. Odlična odbrana „lala“ bila je predvođena raspoloženim Miroslavom Kocićem, koji je meč završio sa 16 odbrana. Jedino vođstvo Partizana viđeno je u 11. minutu (4:3), ali u beogradskom timu osim Ljubomira Jovanovića (6), nije bilo raspoloženog igrača u bekovskoj liniji, koji bi doneo prevagu u derbiju.

VOJVODINA – PARTIZAN 26:22 (12:11)
Hala „SPENS“
Gledalaca – 3000
VOJVODINA: Arsenić, Popov, Elezović 6(1)/10, Mirković 3/7, Perović, Pušica 2/3, Pilipović 3/5, Todorović 2/2, Ranisavljević, Nikolić 2/4, Arsenić N, Ivanović, Babić, Stanković 6/9, Kocić gol i 16 odbrana, Ćurković 2/2
PARTIZAN: Vasić, Ilić 5/5, Jovanović 6/7, Mandić 1/3, Maksić, Vuković, Radovanović jedna odbrana, Matičić, Radovanović A 2/7, Kostadinović 1/6, Beočanin 2/3, Rašić, Markićević 2(2)/3, Marsenić 3/6, Sretenović, Ristanović 10 odbrana
IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Kocić (Vojvodina)
KRETANJE REZULTATA: 2:1 (5.) 2:3 (9.) 3:4 (11.) 6:4 (15.) 9:5 (20.) 10:7 (23.) 11:8 (24.) 11:11 (28.) 17:12 (36.) 19:16 (42.) 21:16 (45.) 22:19 (51.) 24:21 (55.) 26:21 (58.)

Teški faulovi, spori napadi i puno prekida, obeležili su start srpskog derbija u Novom Sadu na početku plej-ofa Super lige. Gol za gol, igralo se do 15. minuta, kada su odbrane golmana Vojvodine, Miroslava Kocića, napravile razliku među rivalima (6:4). Neubedljivost svoje bekovske trojke, pokušao je trener Partizana Aleksandar Brković da popravi uvođenjem Aleksandra Radovanovića, ali juniorskom reprezentativcu nije išlo, kao ni kapitenu Milošu Kostadinoviću, koji je ušao u seriju promašaja. Sve to, po redu, kažnjavali su Novosađani, a golovi Stankovića i Ćurkovića, doneli su u 20. minutu velikih +4 – 9:5 domaćem sastavu.

Buđenje Partizana nagovestio je bivši član Novosađana, Ljubomir Jovanović. Iskusni desni bek se vratio na teren, vezao tri gola do kraja poluvremena i predvodio seriju 3:0, kojom su crno-beli stigli na 11:11 u 28.minutu. Posustala je odbrana domaćih, koji na bekovima nisu imali preterano raspoložene opcije. Do odlaska u svlačionicu, Stanković je povećao na 12:11, a Uroš Elezović zapečatio loše poluvreme neiskorišćenim sedmercem u poslednjoj sekundi, kada je Ristanović bio na visini zadatka.

Dobra završnica prvog poluvremena, prosuta je već u pet minuta nastavka, a Brković je morao da zove svoje momke na dogovor, jer je na semaforu pisalo 17:12. Nisu imali rešenja Mandić, Markićević i Jovanović za čvrstu i agresivnu odbranu „lala“, a golovi su se ređali kao na traci.  Dve kontre Pilipovića, pa Elezović, Mirković i „bum bum“ Pušica, doneli su Novosađanima rekordnih +6 – 19:13 u 40. minutu.

Uveo je Brković svog „džokera“, veterana Nenada Maksića na srednjeg beka, ali je pad zaustavio Dušan Beočanin, koji je „hladan“ sa dva gola naterao trenera Vojvodine, Đorđa Ćirkovića da zatraži tajm-aut na 19:15 (42.).

Na toj razlici ostalo se sve do 51. minuta, kada je Vanja Ilić iskoristio još jednu kontru i približio svoj tim na 22:19. Prethodno je raspucani Pušica doneo svom timu +5 u 45. minutu – 21:16. Ponovo je u završnici proradio Ljubomir Jovanović, ali crno-beli sa druge strane nisu mogli da spoje par odbrana i ozbiljnije ugroze rivala. Probudio se, kada je to najviše trebalo, i najbolji bek Novosađana, Uroš Elezović, koji je sa dva gola doneo svom timu 25:21 na četiri minuta pre kraja. Upravo je Vrbašanin svojim šestim pogotkom rešio pitanje pobednika na dva minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka…