BUGOJNO 2016: Sjajni Poljaci za slovenački "crni dan" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Sjajni Poljaci za slovenački „crni dan“

BUGOJNO 2016: Sjajni Poljaci za slovenački „crni dan“

Kadetska reprezentacija Poljske prvi je finalista četvrtog turnira „Rukomet je moja budučnost“ u Bugojnu. Lakše nego što je to bilo ko očekivao, Poljaci su izašli na kraj sa indisponiranim Slovencima 34:24 (16:10) koji su pružili ubedljivo najlošiju partiju na turniru.

Od samog starta sve je bilo u rukama dvojca Makovski-Mauer, koji su rešetali mrežu tima Janeza Klemenčića, kada god su hteli. Sa druge strane, izostali su ubitačni šutevi Horvata (postigao 11 golova protiv Srbije), prodori Rozmana, a jedini koji je bio na potrebnom nivou, srednji bek Tilen Kosi.

Poljaci su poveli 11:6, 13:7, kakva takva šansa je postojala na poluvremenu, ali su Poljaci i drugi deo otvorili serijom 11:4 pa je meč već u 44. minutu bio završen – 27:14….

SLOVENIJA – POLJSKA 25:34 (10:16)
Bugojno
Sudije: Načevski / Nikolov
SLOVENIJA: Ferjan šest odbrana, Dobaj tri odbrane, sedmerac, Kovčić 0/2, Glogovšek, Pip Matic 5/8, Horvat 0/5, Novak Domen 1(1), Rozman 1/3, Drobež 1/1, Banfro, Dobovičnik 3/3, Marojević, Kotar 2/3, Horžen, Miha Kotar, Gartner 2/4, Kosi 11(4)
POLJSKA: Gadec, Volovek, Klimkov, Gregulovski, Bulski 3, Pavelec, Adamčik 4, Zarcki 3, Špršik, Dudkovski 1, Bartoski šest odbrana, Makovski 7, Jarosievic 3, Mauer 10(3), Olkovski 2, Ribski
SEMAFOR: 4:7 (13.) 6:11 (20.) 7:13 (26.) 12:20 (37.) 13:24 (42.) 14:27 (44.) 17:28 (48.) 23:33 (56.)