AUF WIEDERSEHEN PO TREĆI PUT: Vardar ponovo ukrotio "Lavove"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa AUF WIEDERSEHEN PO TREĆI PUT: Vardar ponovo ukrotio „Lavove“!

AUF WIEDERSEHEN PO TREĆI PUT: Vardar ponovo ukrotio „Lavove“!

„Lavovi“ su ponovo bili male mace u Skoplju. Treći put za redom, Vardar je savladao Rajn Nekar Leven u Ligi šampiona, ovoga puta sa 25:19 (11:10). Meč nedelje po izboru EHF-a, rešen je serijom makedonskog tima od 5:0 u finišu meča, kojom su minimalnu prednost pretvorili u lagodnih 24:18. Time su momci Raula Gonzalesa postali prvi koji su savladali neprikosnovenog lidera Bundeslige u ovoj sezoni, ujedno zadržavši maksimalan učinak posle četiri kola, po čemu su jedinstveni u elitnom takmičenju.

VARDAR – RAJN NEKAR LEVEN  25:19 (11:10)

7m: Vardar 3/3, RNL 2/2

Isključenja: Vardar 2 min, RNL 6min.

Crveni karton: Štefan Kner

VARDAR: Šterbik 6 odb, Angelov 10 odb – Dibirov 6 (3), Brumen, Toskić 4, Manaskov, Makeda 1, Dereven, Karačić 3, Dujšebaev 7, Abutović, Cindrić 1, Gorbok 2, Šiškarev 1, Marsenić

RNL: Apelgren 14 odb, Bic – Larsen 7, Genshajmer 2(2), Šmid, Kner 2, Sigurmanson, Baenja 3, Štajnhauzer, Pekeler 1, Grecki, Rajnkind 4, Gvardiola, Peterson, du Ric

Igrač utakmice: Petre Angelov

Veče za zaborav: Sigurmanson, Štajnhauzer

Semafor: 1:0, 3.2, 8:5, 8:8, 11.10, 18:16, 19:18, 24:18

Zbog lakše povrede, za Vardar nije nastupio Stojanče Stoilov, što se na početku nije osetilo zahvaljujući odličnom Toskiću. Od 10. minuta, crveno – crni su ostali bez pomoći Aleksandra Derevena, koji se, kako stvari stoje, ozbiljnije povredio.

Nikolaj Jakobsen se odlučio da meč počne bez tri standardna prvotimca – Šmida, Gensajmera i Greckog. Učinak udarnih igala u uvodnim minutima nadomestio je Mads Mensah Larsen, koji je održavao egal do 12. minuta, kada Vardar koristi igrača više i preko Dujšebaeva dolazi do 7:5, a isti igrač je povisio na 8:5 u 15. minutu. Jedino isključenje u prvom poluvremenu skrivio je Pekeler, a to je za posledicu imalo ozbiljniju povredu Aleksandra Derevena, koji je na nosilima i uz zabrinjavajuće bolnu grimasu iznešen iz dvorane.

Sledi period dominacije odbrane Levena. Raspoloženi Larsen sa nova dva pogotka donosi izjednačenje na 8:8 u 21. minutu i daje povod Gonzalesu da zatraži prvi tajm – aut na meču. Interval od sedam minuta bez gola domaćina, prekida Dibirov sa sedam metara.

Do kraja prvog dela briljirali su Šterbik i Apelgren sa po par sjajnih odbrana. Prednost Vardaru od 11:1o na poluvremenu obezbedio je Gorbok svojim prvim golom.

• NIKOLAJ JAKOBSEN JE ODMARAO ŠMIDA DO 42. MIN, GRECKOG DO 47. MIN, GENSHAJMERA KOJI JE SAMO IZVODIO SEDMERCE. PETERSON NIJE ULAZIO, DU RIC IGRAO SAMO PRVO POLUVREME
  • 6/7 ŠUTIRAO JE MADS MENSAH LARSEN U PRVOM POLUVREMENU, 1/7 U DRUGOM
  • VARDAR OD 15. DO 22. MINUTA NIJE DAO GOL
  • RNL NIJE DAO GOL SA KRILA
  • ANGELOV ZABELEŽIO 10 ODBRANA U DRUGOM POLUVREMENU
  • ROVOVSKU BORBU VARDAR DOBIO SA SAMO JEDNIM ISKLJUČENJEM
  • 19:18 -24:18, SERIJA DOMAĆINA 5:0 OD 52. DO 60. MINUTA

Timovi su nešto lakše postizali golove na početku nastavka. Gosti su propustili dve prilike za preokret, a Karačić je to znao da kazni za 17:16 u 40. minutu. U sledećem posedu, hrvatski srednji bek je iznudio direktan crveni karton Štefana Knera, zbog starta u predelu glave. To je bio signal za Nikolaja Jakobsena da sa klupe podigne Endija Šmida i pošalje ga u borbu.

Vardar koristi igrača više zahvaljujući divnom cepelinu ruskih krila Šiškareva i Dibirova, za 18:16. Ta dešavanja su podigla temperaturu u dvorani „Jane Sandanski“, a Jakobsen je osetio potrebu za minutom odmora. Kao i tokom čitavog meča, Gonzalesovi momci su nastavili sa dubokom i agresivnom odbranom. Šterbiku nije išlo u uvodnim minutima drugog dela, pa je na gol stao Angelov, i sjajnim odbranama onemogućio „Lavove“ da izjednače.

S druge strane, Apelgren je bio najbolji u svom timu. Defanziva je dominirala na obe strane, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa vođstvom Vardara od 19:17.  Rajnkind smanjuje na minimalan zaostatak, ali Toskić i Cindrić podižu na 21:18 u 55. minutu, a Dujšebaev koristi igrača više i sjajne odbrane Angelova da povisi na maksimalnih 22:18. Usledio je promašaj Larsena i bomba Dujšebaeva za razrešenje poslednje dileme, i čuveno „Auf wiedersehen“ na tribinama skopske dvorane.

Vardar je prvi u grupi B sa maksimalnih osam bodova, Rajn Nekar Leven i Vive Taurun Kielce imaju po pet. Sledi Barselona sa četiri, ali Katalonci imaju lepu priliku da pobedom protiv Monpeljea napreduju na drugo mesto.