EHF LŠ: Zagreb imao sve u svojim rukama, na kraju samo bod za Plinare - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Zagreb imao sve u svojim rukama, na kraju samo bod za Plinare

EHF LŠ: Zagreb imao sve u svojim rukama, na kraju samo bod za Plinare

PIŠE: UROŠ SAMARDŽIĆ

Premijerna utakmica prvog kola rukometne lige šampiona u grupi A odigrana je u Kristijanštad Areni, gde su snage odmerili domaći Kristijanštad i PPD Zagreb. Čini se da na kraju susreta gost ima za čim da žali, pošto je rezultat nakon 60 minuta bio 28:28.

Dolaskom novog trenera na klupu šampiona hrvatske, Kasima Kamenice, svakako je uočljiv napredak, ali i sigurnost u igri Zagreba. Gost je odlučnije i ambicioznije ušao u duel u Kristijanštad areni, pa je tako čvrstom igrom u odbrani stigao do prednosti 3:0 u četvrtom minutu susreta. Pet minuta pre kraja prvog dela, Zagreb je stigao i do maksimalne prednosti 16:12, ali je domaćin do kraja poluvremena uspeo da smanji deficit, te je posle 30 minuta na semaforu stajalo 16:14

Drugo poluvreme donelo je drugačiju igru sa obe strane, a ono što može da plaši navijače Zagreba svakako je povreda  Domagoja Pavlovića, koji je već u uvodnim minutima drugog dela morao da napusti teren. Gost je do 50. minuta držao sve u svojim rukama, ali je onda izabranicima Kasima Kamenica ponestalo snage i koncentracije, pa je njihovu seriju grešaka Kristijanštad uspeo da kazni i stigne do prednosti. Napad za pobedu imali su izabranici Ole Lindgrena, sudije su podigle ruku za pasivan napad, da bi nedostatak koncentracije rezultirao faulom u napadu. Plinarima je ostalo sedam sekundi, loptu na crtu dobio je Zlatko Horvat, ali nije uspeo da iskoristi zicer i savlada golmana Kristijanštada.

Činjenica koja može da raduje Kasima Kamenicu jeste to da je na ovom meču, sav rukometni potencijal pokazao Žarko Marković koji je na svom debiju postigao sedam golova, dok je jedan više postigao Stipe Mandalinić. Sa druge strane, najzapaženiji u domaćem timu bio je desni bek Lagergren koji je bio nepogrešiv (7/7).