LŠ: Remi Monpeljea i Segeda u režiji Slovenaca, Barsa sigurna u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Remi Monpeljea i Segeda u režiji Slovenaca, Barsa sigurna u Danskoj

LŠ: Remi Monpeljea i Segeda u režiji Slovenaca, Barsa sigurna u Danskoj

U nedelju su odigrana dva meča grupe B VELUKS EHF Lige šampiona. Barselona je lako izašla na kraj sa domaćim KIF Koldingom, slavivši 28:36 (15:16). Danci su se držali u igri do 40. minuta, predvođeni Spelerbergom (7), ali se u poslednjoj trećini meča ništa nisu pitali. Ponovo je briljirao de Vargas na golu, kao i Žaluz u napadu. Sa devet golova, Tunišanin je ponovo potvrdio vrhunsku formu, Kire Lazarov je sedam puta varao Kaspera Hvidta.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Monpeljeu, gde je domaćin remizirao sa Pik Segedom 29:29 (17:17). Na obe strane briljirali su Slovenački rukometaši. U francuskom timu najbolji su bili Dolenec sa osam i Gajić sa sedam golova, dok je na drugoj strani, kao po običaju, tempo diktirao Dean Bombač sa devet pogodaka.

Koliko je meč bio neizvestan svedoči i činjenica da ni jedan od rivala nije imao više od dva gola prednosti. Ančin je u 56. minutu pogodio za 27:29, da bi Esteki poravnao u devetoj sekundi 58. minuta. Do kraja su mreže mirovale, a poslednji napad imali su momci Patrika Kanajea. Ipak, Gigu nije uspeo da pogodi i donese treću pobedu svom timu.

Sva četiri meča naredne runde igraju se 5. decembra. Sastaju se Vardar – KIF Kolding, Barselona – V.T. Kielce, Kristianštad – Monpelje i Pik Seged – R.N. Leven