Prvak Evrope odneo ceo plen iz Varaždina - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prvak Evrope odneo ceo plen iz Varaždina

Prvak Evrope odneo ceo plen iz Varaždina

Rukometaši PPD Zagreba nisu bili daleko, ali ni dovoljno blizu  iznenađenju protiv šampiona Evrope na svom terenu. Vive Tauron Kielce je uspeo da odnese oba boda iz Varaždina, i tako zaceli nedavni poraz od Vardara u Skoplju. PPD Zagreb je imao svoje trenutke večeras, naročito u prvom poluvremenu, ali pobeda poljskog tima nije dovođena u pitanje u finišu meča – 23:26 (12:11).

Hrvatski prvak je tako ostao sa samo jednom pobedom u sedam odigranih mečeva grupe B EHF Lige šampiona, dok je sastav Talanta Dujšebaeva zabeležio peti trijumf.

Ekipa Silvija Indilje je najbolje igrala sredinom prvog poluvremena, kada je serijom 7:1 zaradila vođstvo od 10:7, koje je do poluvremena smanjeno na 12:11. U tom intervalu odlično je izgledala odbrana sa isturenim Vorijem, a u napadu je blistao raspoloženi Kontrec.

Međutim, u nastavku Zagrepčani nisu uspeli dugo da odole kvalitetnijem rivalu, pa je senzacija ostala samo pusta želja. U poslednju šestinu meča ušlo se sa plus četiri za goste, a ta prednost ispostavila se nenadoknadivom…

Najznačijnij faktori u napadu Kielcea bili su Aginagalde (3), Bombač (4), i Lijevski (5), dok je na golu odličan bio bivši član Zagreba Filip Ivić sa 11 intervencija. Kod domaćina, najefikasniji su bili Horvat i Mandalinić sa po šest pogodaka, tri više od Kontreca.