SP kadeta: Španci ostavili Hrvate bez finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP kadeta: Španci ostavili Hrvate bez finala

SP kadeta: Španci ostavili Hrvate bez finala

U prvom polufinalnom meču Svetskog prvenstva za kadete u Gruziji, reprezentacija Španije savladala je Hrvatsku rezultatom 26:24 (13:12).

U teškoj i neizvesnoj borbi, Španci su vodili čitavim tokom meča, uglavnom golom ili dva razlike, a u par navrata je bilo i plus tri. Hrvatska je svih 60 minuta bila u blagom zaostatku zahvaljujući neiskorišćenim šansama koje su možda mogle prelomiti meč u njihovu korist.

Konstantno su momci Luke Panze bili blizu egala, sustigli su 15:12 i izjednačili na 15:15 početkom nastavka, ali kada je Španija u 43. minutu povela sa 20:17, više nisu uspeli da izjednače iako su u dva navrata stigli na gol zaostatka (22:21, 24:23).

Pobedu Špancima obezbedio je gol Sumarea za konačnih 26.24. Hrvatska će se boriti za bronzu u nedelju od 13.30 protiv poraženog iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Francuska i Danska.

Najefikasniji u poraženim redovima bio je Dario Raguž sa sedam golova, ispred Tina Lučina koji je postigao četiri. Kod Španaca su najčešće pogađali Robira i Arse, po pet puta. Nedostajao je učinak ubojitog desnog beka Martinovića koji se nije upisao u strelce, dok je vođa ove generacije, Halil Jaganjac, postigao prva tri gola za svoju selekciju, a posle toga nijedan.