"Starih 30 minuta" slomilo Norvežane u Varaždinu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Starih 30 minuta“ slomilo Norvežane u Varaždinu!

„Starih 30 minuta“ slomilo Norvežane u Varaždinu!

Rečeno – učinjeno, reprezentacija Hrvatske povratila je prvo mesto u kvalifikacionoj grupi za Evropsko prvenstvo u Poljskoj trijumfom nad selekcijom Norveške 31:25 (16:17). Pred punom halom u Varaždinu, hrvatska javnost imala je priliku da vidi odličnih 30 minuta iz arsenala “stare Hrvatske” u režiji novog selektora Željka Babića i njegovih momaka. Dobrih 15 minuta u nastavku, bilo je dovoljno da se slomi “kičma” opasnim Skandinavcima, koji su u dva obračuna sa timom iz prve lige svetskog rukometa, pokazali napredak i da se na njih mora ozbiljno računati u budućnosti.

Hrvatska je kao lidera imala raspoloženog Domagoja Duvnjaka, koji je učinkom 7 od 7 vodio svoje saigrače do trijumfa i kada nije išlo sve kako su zamislili,pre svega, na startu meča. Vodila je Norveška 8:5 posle 13 minuta, a Babić se nervirao zbog loše odbrane njegovog tima.

Dobra odbrana – kontra, recept koji su Hrvati primenili, doveo je do velikih +4 – 15:11 u 24. minutu, koji su se istopili do sirene za odlazak u svlačionicu, kada je Tonesen postigao gol za vođstvo Norveške – 16:17.

Sve se brzo promenilo u drugom delu. Pešić je na golu zamenio Alilovića, a u seriju golova iz kontre i sa penala uključio se Zlatko Horvat (22:18, 39.). Svoj poslednji gol Duvnjak je postigao u 50. minutu za 27:20, a do kraja, pobeda je ostala stvar rutine…

Duvnjak i Horvat su postigli po sedam golova za pobednika, dok su kod Norvežana, koji su u Varaždinu bili oslabljeni za neigranje Sagosena i Mirhola, Jondal, Rajnkind i Bjorndal postigli po četiri gola.