Slovenija slavi četvrtfinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Slovenija slavi četvrtfinale!

Slovenija slavi četvrtfinale!

7 komentari

Reprezentacija Slovenije, pobednik je balkanskog duela osmine finala Svetskog prvenstva. Izabranici Borisa Denića bili su bolji od Makedonije rezultatom 30:28 (16:15). Slovenci su kontrolisali igru i rezultat skoro svih 60 minuta.

Od samog počeka krenuo je obračun „ball control“ i „run and gun“ rukometa. Slovenci su održavali minimalnu prednost, sve do 14. minuta, kada Lazarov i Stoilov preokreću na 7:6. Ipak, Gajić i Zorman iz dva kontra napada vraćaju plus na svoj konto. Posle drugog neiskorišćenog semerca Lazarova i drugog gola Sebastijana Skubea, Slovenija u 21. Minutu prvi put dolazi do dva razlike, 11:9, nakon čega Ivica Obrvan traži tajm – aut. Na teren se umesto Ristovskog vratio Petre Angelov. Ni treći put Makedonija nije mogla protiv Škofa sa sedam metara, ovoga puta zaustavljen je bio Vugrinec, ali lopta pada u ruke Georgievskom, koji ne greši, za 13:13. Sebastijan Skube je bio udarna snaga slovenačkog napada, što golovima što kreacijama, i najviše zahvaljujući njemu „Dežela“ je održavala prednost. Najbolji potez rukometaša Silkeborga, viđen je u poslednjoj sekundi 30. minuta, kada je silovitim šutem pogodio mrežu za konačan rezultat prvog poluvremena – 16:15 za Sloveniju.
Jure Dolenec prvi pogađa u nastavku i ponavlja maksimalnih plus dva, ali Manaskov i Stoilov brzo vraćaju na početak. Dva gola Gajića u roku od 20-ak sekundi vode Sloveniju na 19:17 u petom minutu drugog poluvremena. Ono što je u prethodnoj utakmici pretrpeo od Vitautasa Žiure, Mirkulovski je učinio Urošu Zormanu. Udarac u lice kažnjen je crvenim kartonom za organizatora igre Metalurga, zanimljivo, u istom minutu kao i u meču Makedonija – Austrija , 37. Brzo je to Gajić iskoristio da podigne na novi maksimum, 21:18. Makedonija je dva puta stizala do minimalnog zaostatka, ali šansu za izjednačenje nije izborila. Posle četvrtog neiskorišćenog sedmerca, ovoga puta Manaskova, Bezjak donosi prednost od 27:23, na ulasku u 51. minut.  Stigli su crveno – žuti vrlo brzo na minus dva, ali dalekometna paljba Jurea Nateka držala Soleniju na odstojanju. Ipak, pri rezultatu 27:25, četiri minuta pre kraja, Geogriev iz velike prilike pogađa stativu, a Jure Natek gol, i to sa deset metara – 30:27. Lazarov smanjuje, a Pribak potom pogađa stativu za minus jedan, dva minuta pre kraja. Poslednju priliku, pri rezultatu 30:28, imao je Manaskov, ali je Škof bravuroznom intervencijom dao znak svojoj klupi za slavlje.