BUDIMPEŠTA SVE BLIŽE: Vardarke rešile Dankinje za 20 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet BUDIMPEŠTA SVE BLIŽE: Vardarke rešile Dankinje za 20 minuta

BUDIMPEŠTA SVE BLIŽE: Vardarke rešile Dankinje za 20 minuta

Rukometašice ĆSM Bukurešta i Vardara blizu su plasmana na F4 EHF Lige šampiona posle prvih mečeva četvrtfinala. I dok je tim crnogorskog selektora Pera Johansona lako i ubedljivo rešio meč pred svojim navijačima sa francuskim Mecom 34:21, Vardarke su se dobrim drugim poluvremenom izborile za pobedu u danskom Ikastu protiv Mitjlanda 24:23 (13:16). Norveška reprezentativka Veronika Kristiansen predvodila je domaći sastav sa osam golova, ali je na kraju prevagnuo „suvi kvalitet“ gostujućeg sastava u kome su Dragana Cvijić sa osam i Andrea Lekić sa šest golova bili najefikasniji.

U 40. minutu bilo je 20:17 za domaći tim kada je usledila serija Vardara 6:0 koja je u potpunosti okrenula priču pred revanš koji će biti odigran naredne subote u Skoplju.