EP juniorki: Crna Gora bolja od Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP juniorki: Crna Gora bolja od Srbije

EP juniorki: Crna Gora bolja od Srbije

Komšijski derbi trećeg kola A grupe Evropskog prvenstva za juniorke pripao je Crnoj Gori. Izabranice Maje Savić savladale su Srbiju sa 21:16 (10:9), i tako obezbedile plasman medju osam najboljih, dok ce Srbija razigravati od devetog do 16. mesta

„Meč viner“ bila je Darija Zečević, koja je svojim odbranama u drugom poluvremenu pomogla crnogorskom timu da se odlepi i mirno privede meč kraju.

Utakmica će nažalost ostati u senci povrede srpske reprezentativke Jelene Živkov. U duelu sa Emom Ramusović, organizatorka igre je pokidala prednje ukrštene ligamente kolena. I pored te nezgode, Srbija je održavala minimalnu prednost u početnoj fazi, sve do 9. minuta kada je Crna Gora preuzela vođstvo. Golovima Čavlović i Grbić, „Lavice“ su povele sa 7:5 u 17. minutu. Zahvaljujući sjajnim odbranama Ljubice Nenezić, prednost je povećana na 9:6, ali je Srbija preko Vukajlović i Kovačević uspela da smanji na 10:9 do poluvremena.

Nastavak su golovima otvorile Zdravković i Kovačević, pa je Srbija povela sa 11:10. Međutim, od tog trenutka Crnogorke preuzimaju kontrolu. Zečević je odlično zamenila Nenezić na golu, a Jauković, Grbić, Pavićević i Ujkić preuzimaju odgovornost u napadu, za vođstvo Crne Gore od 16:12 u 49. minutu.

Poslednju priliku za priključak, Srpkinje su imale pet minuta pre kraja, pri rezultatu 18:15. Tada je Zečević odbranila zicer i sedmerac, a Jauković je to znala da kazni i odluči pitanje pobednika.

Upravo je Đina Jauković bila najefikasnija na meču sa sedam golova, jednim više od Grbić, dok je Pavićević postigla tri. U srpskim redovima, ponovo se istakla Jovana Kovačević, novi član Budućnosti, sa pet golova. Četiri puta je pogodila Knežević, a po tri Vukajlović i Zdravković.

U drugom meču trećeg kola ove grupe, Danska je savladala Hrvatsku sa 32:21 (16:11). Skandinavke u drugi krug prenose četiri boda, Crna Gora dva.  Rivali ovoj selekciji biće dve najbolje iz grupe u kojoj su Rusija, Nemačka i Makedonija.