EHF EURO 2010 (Grupa "B"): Hrvatska zaustavila Crnogorke! (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO 2010 (Grupa "B"): Hrvatska zaustavila Crnogorke! (VIDEO)

EHF EURO 2010 (Grupa "B"): Hrvatska zaustavila Crnogorke! (VIDEO)

U večerašnjoj utakmici grupe „B“ između Hrvatske i Crne Gore 29:28, u tzv. balkanskom okršaju, Hrvatska je uspjela ostvariti veoma važnu pobjedu, koja joj je omogućila da ravnopravno sa Rusijom i Crnom Gorom uđe u 2.krug natjecanja. Naime, sve tri reprezentacije imaju po dva boda i, recimo, jednake šanse za daljnji napredak u skupini koju će, osim njih, činiti još reprezentacije Danske, Rumunjske i Španjolske.

Odlična igra u obrani prvih 50-tak minuta, izvrsno izdanje vanjske linije na čelu sa Penezić (10/12), Horvat (5/10), Tatari, te Franić (5/6), uz dobru suradnju sa Vesnom Milanović-Litre (3/4)na crti, te sudjelovanje Golubić (4/7) i Zebić (2/5) na krilima, omogućili su da hrvatska reprezentacija zadovoljna uđe u 2.krug, s učinkom od dvije pobjede i jednim porazom.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u izjednačenoj igri dviju ekipa koje se dobro poznaju. Hrvatska je povela golom Horvat, da bi Crna Gora serijom Marije Jovanović povela sa 3:1. U seriju ulazi i Andrea Penezić, pomaže joj i Horvat, a s druge strane aktivira se i Bojana Popović. Crna Gora igra dosta grubo, 6 isključenja u 1.poluvremenu naspram jednog Hrvatske i u zadnja dva minuta 1.poluvremena, nakon što biva isključena Lazović pa potom i Savić, Hrvatska se prvi put odljepljuje na 2 razlike, ali Bojana Popović ne dopušta da njena ekipa ode na odmor sa 2 gola minusa (13:12).

2.poluvrijeme Hrvatska počinje puno bolje od Crne Gore – Horvat, Penezić i Milanović-Litre povećavaju prednost na 4 gola, Jelčić brani 2 vrlo važne lopte, da bi Kristina Franić dok je Hrvatska imala igračicu manje postigla 2 gola, prvi iz gotovo mrtvog kuta, a drugi dok su ruke slovačkih sudaca već bile u zraku. U 43.minuti Penezić zabija svoj 9.ti gol za +6 prednost i selektor Crnogorki Adžić prinuđen je na minutu odmora. Popović sve preuzima u svoje ruke, postiže 3 uzastopna gola, proigrava na crtu Bulatović i Savić, hrvatska obrana pomalo popušta i utakmica dobiva uzbudljivu završnicu. U 59.minuti, kod rezultata 27:26 za Hrvatsku, Horvat biva isključena i nastupa grčevita borba. Ipak, ono što je često bila mana hrvatskih rukometašica, pa i u ovoj utakmici pri većini isključenja, u zadnjih 2 minuta pretvara se u karakter – primaju 2 gola, ali i postižu 2 preko Franić i Penezić, te tako pobjeda ne dolazi u pitanje.