EHF EURO (Grupa “B“): Zbornaja ubedljiva protiv Islanda - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO (Grupa “B“): Zbornaja ubedljiva protiv Islanda

EHF EURO (Grupa “B“): Zbornaja ubedljiva protiv Islanda

rusijaReprezentativke Rusije savladale su tim Islanda u poslednjem kolu B grupne faze Evropskog prvenstva. One su slavile rezultatom 30:21 (16:9). Kod Ruskinja, najviše su se istakle Ana Kočetova sa 6 golova, dok je Kuznjecova postigla 5 golova. Kod Islanda najviše se istakla Rakel Bragadotir sa 5 golova.

Izabranice selektora Trefilova odlično su otvorile meč i već u osmom minutu imale prednost od 4:1. Uporne Islanđanke brzo stižu do izjednačenja od 5:5 u 12 minutu. Tada ruski šef stručnog štaba traži tajm-aut, ali taj potez nije doneo željeni rezultat. Islanđanke su se dobro držale, dok su Ruskinje dosta grešile u napadu. Ipak, kako je susret odmicao do izražaja je došlo neiskustvo islandskih igračica i Ruskinje su potom uspele da nađu svoj ritam igre.

U drugom delu susreta, golovi su postizani u serijama. Sidorova je bila na visini zadatka, dok je napad bio raznolik i ubojit. Na kraju, sasvim zaslužena i ubedljiva pobeda Rusije, kao uvertira za glavnu rundu.