EHF EURO (Grupa 1): Danska i Rumunija u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO (Grupa 1): Danska i Rumunija u polufinalu!

EHF EURO (Grupa 1): Danska i Rumunija u polufinalu!

romaniaReprezentativke Rumunije uspele su da savladaju Crnu Goru rezultatom 23:21 (13:12) i tako izbore plasman u polufinale EURO 2010. S druge strane, ovim porazom Crnogorke su izgubile sve šanse da se plasiraju u u borbu za medalje. Svakako najzaslužnije za trijumf u rumunskoj selekciji bile su sjajna Kristina Neagu sa 11 golova i Talida Tolnai sa 21 odbranom. U ekipi Crne Gore, Bojana Popović je postigla 7 golova, a Jovanka Radičević 5 golova.

Prvi deo susreta obeležila je rezultatska neizvesnost. Rumunke su prve došle do osetnije prednosti u 15 minutu, kada je rezultat glasio 6:4. Tada Crnogorke, predvođene Marijom Jovanović i Bojanom Popović stižu do preokreta od 6:7 i činilo se da će uspeti da naprave i veću razliku. Ali njihova odbrana nije imala rešenja za raspucanu Kristinu Neagu (u prvom poluvremenu postigla 7 golova), a ni golmani nisu imali baš svoj dan. S druge strane, Tolnai je branila sve što je mogla, dok joj je u tome dosta pomagala i stamena odbrana saigračica. Na isteku poslednjih sekunda prvog poluvremena, Neagu majstorskim udarcem, postiže pogodak koji omogućava Rumuniji da na odmor ode sa jednim pogotkom prednosti.

U drugom poluvremenu su igračice Rumunije i dalje imale konstantnu prednost. Neagu je i dalje bila udarna igla ekipe, a u pomoć su joj pristizale i Geiger i Manea. Borbenost Crnogorki je bila vidljiva, ali su prednjačile i u greškama u bitnim momentima utakmice. U tome im je i odmogla činjenica da je Bojana Popović u većem delu bila „flasterisana“ od strane Neagu ili Han. I pored toga, rukometašice Crne Gore imale su šansu da se vrate u meč, ali su tu šansu i propustile brzopletim napadima, pa su Rumunke mogle da započnu slavlje.

Reprezentaciju Rumunije zadesio je i novi maler. Prvi golman, Paula Ungureanu, koja se povredila u susretu protiv Hrvatske, završila je svoje učešće na ovom Evropskom prvenstvu. Njoj su stradali ligamenti kolena i zbog toga će biti van terena 6 meseci.

Rukometašice Španije, izdigle su se i pored loših rezultata i izgubljenih šansi za polufinale. Savladale su, sada već bivše, evropske vicešampionke Ruskinje 30:22, i tako odredile i sudbinu svetskih šampionki, koji u Skandinaviji neće imati priliku da se plasiraju u borbu za medalje.

U trećem meču dana, Danska je savladala Hrvatsku 31:19 i tako obezbedila polufinale.