EHF EURO (Grupa “A”): Rumunija vratila dugove Španiji! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO (Grupa “A”): Rumunija vratila dugove Španiji!

EHF EURO (Grupa “A”): Rumunija vratila dugove Španiji!

rumunijaRukometna reprezentacija Rumunije „očitala je lekciju“ rukometašicama Španije, pobedivši ih rezultatom 30:26 (15:10). Varzaru je postigla 9 golova, dok je kod Španije, Pena postigla 6 golova.

Neagu i drugarice su od samog starta u vidu imale samo pobedu, dok je Španija više ličila na neku prosečnu rukometnu ekipu. Preveliki broj grešaka, slaba odbrana i neorganizovan napad španske ekipe, znalački su kaznile Rumunke.

Čitav tok susreta bio je u kontroli rumunske ekipe, sjajna Ungureanu na golu, sjajna krila Varzaru i Elisei bile su sasvim dovoljna i ubitačna kombinacija koja je na poluvremenu donela svojoj ekipi pet golova prednosti.

I u nastavku „furija“  nije znala šta ih je snašlo. Rumunke su lagano pogađale gol protivnica, dok je Stanca bila prosto nezadrživa na pozicija pivota. Na kraju, sve što je španska reprezentacija uspela da uradi je da ublaži poraz i spusti razliku na svega četiri pogotka.

RUMUNIJA: Varzaru 9, Stanca 7, Neagu 4, Soit 3, Manea 2, Fiera 2, Elisei 1, Tivadar 1, Bradeanu 1.

ŠPANIJA: Pena 6, Martin 5, Mangue 4, Pinedo 3, Begona Fernandez 2, Cuadrado 2, Aguilar 1, Beatriz Fernandez 1, Barno 1, Benzal 1.