EHF EURO (Grupa “D”): Mađarice upisale novu pobedu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 -DAN/NOR EHF EURO (Grupa “D”): Mađarice upisale novu pobedu

EHF EURO (Grupa “D”): Mađarice upisale novu pobedu

pkRukometašice Mađarske savladale su reprezentaciju Francuske rezultatom 21:18 (12:7) u drugom danu Evropskog prvenstva koje se održava u Norveškoj i Danskoj. Bulath je ponovo predvodila napad Mađarica sa 6 golova, Szucsanszki je postigla 5 pogodaka. U redovima francuskog tima Lacrabere se jedino istakla sa 6 golova, od toga je 5 golova postigla sa linije penala, dok je Peijos postigla 5 golova.

Francuskinje od samog starta susreta su delovale smušeno, bez prave realizacije u napadu. Ni Mađarice nisu bile išta bolje, ali su svoje prilike pametno koristile, pa su već u osmom minutu imale prednost od 4:1. Veći broj tehničkih grešaka, doprineo je da francuski sastav u prvom poluvremenu postigne samo 7 golova.

I u nastavku je Mađarska držala prednost na svojoj strani, Palinger je branila sasvim solidno, dok je Francuska uglavnom pokušavala solo akcijama. Jedinu pravu priliku da se potpuno vrate u „život“, Francuskinje su imale pri rezultatu 20:18 u 58 minutu, ali penal za „minus jedan“ brani Herr i zapečaćuje im sudbinu.

Mađarska – Francuska 21:18 (12:7)

MAĐARSKA: Herr 1 sedmerac, Palinger 14 odbrana + sedmerac, Verten 2, Szucsanski 4/1, Kovacsics 2, Bulath 5/1, Szamoransky 1, Sopronyi 3, Tomori 2, Kovacsicz 2.

Sedmerci: 3/2. Isključenja: 12 minuta.

FRANCUSKA: Leynaud 15 odbrana, Ayglon 1, Pineau 1, Herbrecht 1, Dembele 1, Deroin 1, Peijos 5, Lacrabere 6/5.

Sedmerci: 7/5. Isključenja: 4 minuta.