Ukrajinci namučili "Kauboje" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 Ukrajinci namučili "Kauboje"

Ukrajinci namučili "Kauboje"

Punih pedeset minuta hrvatski rukometašu su se mučili sa Ukrajinom i tek pred kraj su osigurali nove bodove s kojima su se plasirali u drugi krug Europskog prvenstva, a u nedjeljnom dvoboju sa Rusima će se odlučiti tko će s prve pozicije ….

UKRAJINA – HRVATSKA 25:28 (14:12)

Hrvatski izbornik Lino červar je utakmicu započeo sa istim sastavom kao i protiv Norveške. Na krilima Štrlek i Čupić, vanjska linija Vuković, Balić i Kopljar, pivot Vori i na golu Alilović. Hrvatska nije dobro ušla u utakmicu i sa statičnim igrom nije bilo efikasnog napada i punih deset minuta im je trebalo za postizanje dva gola.

Poslije ulaska Buntića umjesto neprimjetnog Kopljara hrvatski rukometaši konačno počinju sa zgodicima s vanjskih pozicija što im je donijelo prvo vodstvo od dva gola plusa (7:5). Ukrajinci su u idućih deset minuta pokazali da se neće predati i da će Hrvatima trebati više napora za pobjedu.  Onufriyenko i Burka postižu pogotke i Čarapini koji je zamijenio ne baš raspoloženog Alilovića, vode sa 14:11 što Vori smanjuje na neočekivano vodstvo 14:12 za Ukrajince nakon trideset minuta igre.

Niša nije bolje i nakon odmora za Hrvatsku i sve do 50. minute utakmica je bila potpuno otvorena i neizvjesna. Ukrajinci su dobro pronalazili rupe u propusnoj hrvatsko obrani. Ključni dio za pobjedu Hrvatske je zadnjih deset minuta. Alilović brani sedmerac, obrana puno čvršća i od minus jedan (22:23) sa pet uzastopnih golova hrvatski rukometaši imaju sigurno vodstvo i pobjedu protiv neugodnih Ukrajinaca.

Mirko Alilović je skupio 13 obrana, najbolji strijelac Igor Vori (šest golova), a po pet Buntić i Čupić. Oleksii Gančev i Sergeii Burka za Ukrajinu pet golova.

Mirko Alilović:
„Nismo očekivali takav otpor Ukrajinaca što smo uspjeli slomiti na kraju dobrom obranom i borbom do kraja.“

Drago Vuković:
„Nismo podcijenili Ukrajince ali izgleda je to normalno za nas da u ovakvim utakmicama igramo lošije.“