Hrvatska pregazila Iran u završnici za +19 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Hrvatska pregazila Iran u završnici za +19

Hrvatska pregazila Iran u završnici za +19

Posle dva solidna meča, Iranci su položili oružje u pravom smislu te reči. Reprezentacija Hrvatske je pokazala sa koliko kvaliteta i snage može da potčini jednog protivnika upravo protiv debitanta u Lusailu – 41:22 (19:13). Da će to biti igra mačke i miša, pokazala su već na startu rastrčana krila Štrlek i Horvat (najbolji strelac meča sa 12 golova), koji su skupljali plodove dobre odbrane i izvrsnog Filipa Ivića na golu, koji je meč završio sa 19 odbrana.

Povela je Hrvatska 7:2, otišla do 17:8, da bi se Iranci konsolidovali do poluvremena preko Estekija, pa i zapretili na 20:17 u 38. minutu. Tada kreće prava rapsodija, odnosno, totalni krah tima koji predvodi Borut Maček.

Momci Slavka Goluže dobijaju poslednjih 20 minuta meča 18:4 i osiguravaju mesto u osmini finala.