Makedoniji balkanski derbi! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Makedoniji balkanski derbi!

Makedoniji balkanski derbi!

8 komentari

Pobedom nad Bosnom i Hercegovinom, 25:22 (13:11), reprezentacija Makedonije obezbedila je plasman u osminu finala 24. Svetskog prvenstva. Tim Ivice Obrvana ostvario je tri pobede u isto toliko odigranih rundi Grupe B, pa će u mečevima sa Austrijom i Hrvatskom odlučivati sa koje će pozicije otići u eliminacionu fazu.

Silovito je Makedonija otvorila meč, dva gols Mirkulovskog i jedan Lazarova i Nikole Markoskog naterali su Markovića na rani tajm – aut, već u sedmom minutu. Makedonija je povela sa 4:0 a da njihov rival nije ni šutnuo na gol. Toromanović je uspeo sa crte da probije led, ali je tek Burićev odbranjen sedmerac trgao BiH reprezentativce. Dobra defanziva je nadomestila probleme u napadu, Vražalić je konačno realizovao kontra napad i smanjio na 6:5, prouzrokovavši reakciju Ivice Obrvana., na polovini prvog dela. Nije tajm – aut sprečio plavo – žute da izjednače, već Borko Ristovski, koji zaustavlja sedmerac terzića, a potom i zicer nakon odbitka. Međutim, i Burić zaustavlja dva udarca za redom. Malinović biva uspešniji od Terzića sa sedam metara i konačno donosi poravnanje na 6:6, a nešto kasnije Karačić donosi prvo vođstvo Bosni i Hercegovini. Period od devet minuta bez pogotka, prekida Stoilov, za drugo izjednačenje. Isti igrač zatim asistira Georgievskom za njegov prvi gol, a seriju od 3:0 zaokružuje Manaskov, sa igračem više, za 9:7 u 22. Minutu. Sa prednošću od dva razlike, Makedonija je otišla na odmor, 13:11.
Velike probleme u makedonskom napadu Prce i ekipa nisu uspeli da iskoriste za preokret, već samo za izjednačenje. Ponovo nije bilo dobre igre u tranziciji BiH, a jednu od mnogih izgubljenih lopti Manaskov koristi da donese Makedoniji prednost od 14:13, a potom i 15:14, svojim petim golom. I jedni i drugi su gubili lopte kao na traci, igra je postala haotična, ali je Makedonija nekako uspevala da održi minimalnu prednost, dok je mladi srednji bek Perić, golovima i asistencijama, čuvao Bosnu i Hercegovinu u egalu.
Duel nezagrejanih Grahovca i Vugrineca sa sedam metara, dobija čuvar mreže BiH, a fenomenalno dodavanje Perića, koristi Senjamin Burić da donese prvo vođstvo ovoj reprezentaciji, 18:17 u 43. Minutu. Vugrinec se delimično iskupio za promašen penal i izjednačio na 18:18, a taj rezultat je dugo stojao na semaforu, zahvaljući briljantnim odbranama Burića i Ristovskog. Sušni period prekida Nemanja Pribak, i to sa dva uzastopna pogotka, vrativši Makedoniji prednost sa poluvremena. U 52. minutu, Lazarov postiže tek drugi svoj pogodak, ponovo sa sedmerca, 22:19. Ipak, Toromanović i Malinović vraćaju dramu, 22:21. Lazarov treći put biva siguran sa sedmerca, a Vugrinec koristi igrača više za 24:21, četiri minuta pre kraja. Slede golovi Malinovića i sjajnog Manaskova za 25:22, 120 sekundi pre kraja., Do kraja meča rezultat se nije menjao.