Slavko Goluža: Nismo otkrili sve karte - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Slavko Goluža: Nismo otkrili sve karte

Slavko Goluža: Nismo otkrili sve karte

U utakmici bez rezultatskog značaja za obe reprezentacije,  rukometaši Hrvatske su u susretu poslednjeg kola grupe B Svetskog prvenstva u Kataru pobedili Bosnu i Hercegovinu sa 28-21 (17-8).

Uprkos tome što je selektor Slavko Goluža odmarao udarnu postavu,  Hrvati su dominirali  od početka susreta. Tako Domagoj Duvnjak, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Igor Vori, Jakov Gojun i Mirko Alilović uop[te nisu ulazili u igru, dok je Marko Kopljar na terenu proveo tek dva minute.

Prednost Hrvatske u prvom poluvremenu konstantno je rasla, u petom minutu „Kauboji“ su imali tri gola prednosti, u 15. pet, u 22. minutu sedam, a u 27. već deset pogodaka viška.

Nakon utakmice svoje utiske izneo je i selektor Slavko Goluža.

Čestitke igračima na vrlo dobroj utakmici. Idemo dalje, stepenik po stepenik. Danas su šansu dobili igrači koji su imali manju minutažu tokom turinra, i pokazali su da su s pravom tu među nama. Brazil? Oni su neugodna reprezentacija, nama nepoznanica. Igraju neugodnu 5-1 obranu, moramo biti oprezni, više nemamo pravo na kiks. Mi još nismo otkrili sve karte, nešto moramo i sakriti – kazao je Goluža.

Najefikasniji u hrvatskim redovima u prvom delu bio je Igor Karačić sa šest golova. Dvoboj braće Karačić, mlađeg Igora koji igra za Hrvatsku, te Ivana u dresu BiH, pripao je Igoru Karačiću koji je na kraju proglašen igračem utakmice.

Ovo je bila posebna utakmica za mene i brata. Kod nas kući se sada i malo slavi i malo tuguje. Što se tiče BiH, oni su još uvek bili u šoku nakon poraza od Tunisa, jer su ispali sa SP-a. Videlo se da su razočarani, ali kod nas nije bilo popusta ni za koga, pa ni za brata – rekao je Igor Karačić