Brestovac nakon Rusije: Loš pristup od početka... - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Brestovac nakon Rusije: Loš pristup od početka…

Brestovac nakon Rusije: Loš pristup od početka…

I četvrti poraz na Svetskom prvenstvu u Egiptu, reprezentacija Makedonije doživela je dvocifrenom razlikom. Baš kao i protiv Švedske u prvom kolu, balkanska selekcija poražena je od Rusije rezultatom 32:20 (19:9).

Rusi su pitanje pobednika rešili već u prvih 15 minuta, kada su poveli sa 7:1. Upravo je loše otvaranje problem koji prati Makedoniju kroz čitav turnir, što je i istakao selektor ove reprezentacije Danilo Brestovac:

-Imali smo loš pristup u prvom poluvremenu, što nam se dešava peti put na ovom prvenstvu. Bilo je dobrih i loših momenata, ali mislim da je prvo poluvreme bilo ključno za pobedu Rusije. Pristup mora biti ozbiljniji. Došli smo ovde da učimo, bitno nam je bilo da prođemo u drugi krug. Imamo mlad tim, i svaka utakmicu u Egiptu nam je jedno iskustvo više – rekao je Brestovac.