SP 2011 (Grupa 1): „Panceri“ iznenadili Island - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 SP 2011 (Grupa 1): „Panceri“ iznenadili Island

SP 2011 (Grupa 1): „Panceri“ iznenadili Island

islandRukometaši Nemačke pobedili su Island rezultatom 27:24 (15:13) i tako su došli do prvih bodova u glavnoj rundi. Po 5 golova za nemački tim postigli su Christian Sprenger i Sebastian Preiss. Kod skandinavske ekipe, Alexander Petersson je postigao 7 golova, a Robert Gunnarsson 5 golova.

Imali su Skandinavci početnu prednost od 0:2, ali lako su je prokockali. Nemci su se raspucali i brzo stigli do 6:2, a do kraja poluvremena Island se približio na svega dva gola zaostatka.

Islanđani su konstantno bili za petama Nemacima i to im se isplatilo. U 42 minutu stižu do izjednačenja, ali snage za preokret nisu imali. Glandorf je vezao nekoliko dobrih šuteva i pogodaka i ponovo je prednost bila na strani Nemaca. Na kraju, rezultat je glasio 27:24.

Islanđani su u glavnu grupu preneli 4 boda, ali su ovim porazom sebi zakomplikovali situaciju, pošto se u grupi još nalaze i Španija i Francuska, sa kojima tek treba da se sastanu.