SP 2011 - Španija osvojila bronzu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 SP 2011 – Španija osvojila bronzu!

SP 2011 – Španija osvojila bronzu!

Reprezentacija Španije, osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Švedskoj, pobedom nad domaćom selekcijom 24:23 (11:11). Pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani u drugom poluvremenu, koju je predvodio Arpad Šterbik (16 odbrana), Španci su slomili otpor Šveđana, iako je meč do samog kraja imao karakter neizvesnog. Posle prvog poluvremena, u kome su briljirali golmani, Sjostrand i Šterbik, u drugom delu, Šveđani su se odvojili na 15:12, pa 16:13, da bi Španci serijom od 6:0 od 37. do 46. minuta preokrenuli na 19:16. Povreda Dalibora Dodera u prvom delu, predstavljala je problem njegovoj selekciji. Njegovim ulaskom, napad Šveđana, dobio je na ozbiljnosti, pa se preko Kalmana sa levog krila, domaćin vraća u egal. U 54. minutu je 21:21. U tom periodu, Šveđani primaju gol sa igračem više i tako propuštaju šansu da se odlepe. Šterbik brani slabe šuteve bekova Švedske, a Alberto Entrerios postiže gol za 24:22 na 57:50. Do kraja, i pored buke sa tribina, Larholm samo smanjuje prednost Španaca, koji slave povratak u svetski vrh, posle nekoliko godina posta…

Kod Španaca, Gurbindo, Aginagalde i Romero su postigli po četiri gola, dok je Kalman bio najefikasniji Šveđanin sa šest.