Velika pobeda Iskre, šampion pao u Bugojnu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanBosna i Hercegovina Velika pobeda Iskre, šampion pao u Bugojnu

Velika pobeda Iskre, šampion pao u Bugojnu

Najveće iznenađenje dosadašnjeg toka takmičenja u Premijer ligi BiH kreirala je ekipa Iskre, koja je u okviru osmog kola, pred svojim navijačima u Bugojnu, savladala aktuelnog šampiona Izviđar sa 30:24 (15:13).

Iskra je zabeležila treću pobedu, i nanela drugi poraz „Skautima“ ove sezone.

Izviđač je dobro krenuo u utakmici u Bugojnu. U 2.minuti bilo je 0:2, a u 6. 2:4. Od 7. do 14. minute uzvratila je Iskra serijom 6:2 i preokrenula rezultat u svoju korist (8:6). Stečenu prednost od dva pogotka domaći rukometaši su do kraja poluvremena i povećali. Na odmor se otišlo pri rezultatu 15:13 za domaće.

Kao i u prvom poluvremenu „Skauti“ dobro kreću. Golovima Vukšića, Kosa, Odaka i Mišetićapreokreću rezultat (15:17, 34.minuta). Međutim, od 35. do 50.minute Iskra serijom 10:4 stiže do četiri gola prednosti koju do kraja utakmice i povećava. Na koncu završilo je rezultatski uvjerljivom pobjedom domaćina rezultatom 30:24 te drugim prvenstvenim porazom „Skauta“.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 8. kolo.
Bugojno, 30.10.2021. u 18:00 sati.

RK Iskra – RK Izviđač Central osiguranje 30:24 (15:13)

Iskra, Dvorana KSC Bugojno, gledatelja: 300.
Suci: Jovan Babić i Borislav Bogdanović (Banja Luka).
Nadzornik: Samir Suljević (Sarajevo).

RK Iskra: Čičkušić 9, Halilović, Hodžić, Janković 7, Ljutić 4, Purić 4, Kahrić, Čekić 2, Torlaković 2, Todorović 2, Previšić, Šošić, Memić, Malkić, Polić, Đikić..
Trener: Amir Šahman.

RK Izviđač CO: Herceg, Suljević (14 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 2/3, Lukenda, Alilović 4, Kos 6, Odak 2, Keso 1, Bošković , Mišetić 1, Bubalo 1, Šaravanja 1, I. Pavlović, Ćeško 1, Bebek, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: RK Iskra 12 minuta, RK Izviđač CO 6 minuta.
Sedmerci: RK Iskra 2/0, RK Izviđač CO 3/1.