Šamberi prejak za Izviđač u Ljubuškom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Šamberi prejak za Izviđač u Ljubuškom

Šamberi prejak za Izviđač u Ljubuškom

Šampion BiH zabležio i treći poraz u EHF Ligi Evrope.

Držao se Izviđač koliko-toliko sa favorizovanim Francuzima skoro do polovine drugog poluvremena, ali je u finišu ostao bez gasa i doživeo ubedljiv poraz, koji ne oslikava baš najrealnije odnos snaga na terenu – 27:40 (16:22).

„Skauti“ su dobili verovatno najtežu moguću grupu na žrebu. U konkurenciji Berlina, Dinama i Šamberija, jasno je bilo da bi svaki eventualni bod bio veličanstven uspeh, Još uvek su na nuli, ali, nakon početnog debalka u Bukureštu, protiv Berlina pa i Šamberija, ostavili su dosta dobar utisak pred domaćim navijačima.

Za više od toga, protiv francuckog predstavnika nedostajao je kompletniji, ali kvalitetniji roster. Do polovine prvog poluvremena igralo se u egalu, da bi se gosti, od rezultata 8:8, serijom 5:0 odvojili na 13:9. Do odlaska na odmor povisili su na plus šest.

Borio se Izviđač prsa u prsa, parirao dosta dobro i trkački. Uspeli su momci Tonija Čoline da priđu na 20:24 u 35. minutu, ali se ispostavilo da je to poslednji priključak. Već 15 minuta pre kraja, Šamberi je imao nedostižnih 30:21, a do kraja je pobedu učinio još ubedljivijom.

Filip Odak je bio najefikasniji sedam pogodaka, Edvin Dželilović dodao je šest iz sedam pokušaja. Ivano Pavlović pet golova, Diano Ćeško i Mihael Bebek po tri. Po jednom su pogodili Zvonimir Lukenda, Matej Ljubiš i Marijan Šaravanja. Aldin Alihodžić je sakupio šest, a Haris Suljević dve odbrane.

Kod Šamberija, najefikasniji je bio Benjamin Rošer sa osam golova. Na golu gostiju odličan je bio BiH reprezentativac Harun Hodžić sa deset intervencija.