PPD Zagreb dominantan u derbiju Hrvatske! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska PPD Zagreb dominantan u derbiju Hrvatske!

PPD Zagreb dominantan u derbiju Hrvatske!

U velikom derbiju hrvatskog šampionata, a u okviru 10. kola Lige za prvaka, PPD Zagreb je u navijačima ispunjenoj „Kutiji šibica“ savladao Nexe 25:16 (11:6), pa sada ima dva boda više od najljućeg rivala.

Utakmica prepuna tenzije od prvog minuta, što zbog značaja što zbog predigre, rešena je  jakom odbranom domaćeg tima, predvođenom raspoloženim golmanom Slavićem. Gosti iz Našica, psihički i fizički iscrpljeni nakon najvećeg uspeha u istoriji kluba, energetski nisu uspeli da odgovore silno motivisanoj četi Ivice Obrvana.

Od samog početka su „Gromovi“ često morali da se brane sa igračem manje, a Zagreb je to iskoristio da iskreira ranu prednost koju je sačuvao do odlaska na odmor. U prvih 20 minuta, napad Nexea bio je potpuno nemoćan.

Pokušali su gosti u nastavku, ali im ništa nije polazilo za rukom, pa je branilac titule rezultatski mnogo lakše nego što se očekivalo došao do bodova u utakmici koju je morao da dobije.

RK PPD Zagreb: Šipić, Vistorop 4, Ćavar 2, Mandić, Klarica, Gojun, Srna 2, Slavić (10 obrana), Klis 1, Ivić, Musa 1, Matanović 1, Čupić 7, Obranović 4, Leimeter 1, Grahovac 2

RK NEXE: Kuzmanović (2 obrane),Vejin,Radovanović (6 obrana), Jelinić 4, Vida, Manci Mičević 1, Blažević, Velkavrh, Severec 4, Moslavac, Kević 1, Melić 2, Jaganjac, Kavčič 1, Markušić 2, Pribetić 1