- OCENILI STE SELEKTORE! Zorman i Đerona na vrhu, Horvat „najlošiji đak“
- Červaru ukinuto radno mesto dan pred 20 godina zlata u Portugalu
- Kup Branislava Pokrajca: Metaloplastika eliminisala Zvezdu, u četvrtfinalu Šamot i Dubočica
- Marko Jevtić od leta u Bidasoi
- Vardar bolji od Partizana u Skoplju
- Goran Perkovac je novi selektor Hrvatske!
- Vladan Matić za BH: Šta ti znači titula u Srbiji ako ne napraviš nekog igrača za reprezentaciju?
- HUMANITARNI MEČ ZA PETICU: RFM donirao 23.000 evra organizaciji „SOS Dečije selo“
- UZ ŠIPIĆA I ORBOVIĆA: Željko Musa u Kriensu iz Lucerna?
- Petar Kapisoda reizabran za predsednika RS Crne Gore
- Kielce u punom sastavu do kraja sezone, neizvesnost o budućnosti prolongirana do kraja marta
Krimovke bez šanse u Norveškoj, Vipers rutinski do fajnal-fora
- Poslednja izmena: 07/05/2022

Veliki uspeh napravile su rukometašice Krim Mercatora plasmanom u četvrtfinale DELO EHF Lige šampiona, ali dalje od toga nisu mogle. Već posle prvog meča u Ljubljani (25:32), jasno je bilo da je Vipers Kristiansand prevelik zalogaj, što se potvrdilo i na revanšu u Norveškoj – 33:24 (17:12) za aktuelnog prvaka Evrope.
Gošće su se solidno držale do rezultata 24:21, ali je onda usledila munjevita serija Vipersa od 5:0, pa je razlika narasla na velikih plus osam, a pobeda postala ubedljivija. Pored tima iz Norveške, plasman na završni turnir obezbedile su ekipe Meca i Đera, dok će ime poslednjeg putnika na F4 biti poznato u nedelju nakon duela Esbjerg-ĆSM (26:25).
Dal sa šest i Mork sa pet bile su najefikasnije u pobedničkim redovima, dok je na drugoj strani, kao običaju, najbolja bila Ana Gros sa sedam pogodaka. Pratile su je sprska krila Krpež Šlezak sa tri, odnosno Radosavljević sa dva gola, koliko je postigla i Andrea Lekić.