Paket24 Premijer liga – Zagreb i Nexe upalili motore u drugom poluvremenu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket24 Premijer liga – Zagreb i Nexe upalili motore u drugom poluvremenu

Paket24 Premijer liga – Zagreb i Nexe upalili motore u drugom poluvremenu

U 6. kolu Paket24 Premijer lige – Lige A, PPD Zagreb je nastavio svoj pobjednički niz

“Kutiji Šibica“PPD Zagreb je opravdao ulogu favorita protiv Spačve Vinkovci. Konačan rezultat 37:23 možda i ne ukazuje na izrazito zanimljivo prvo poluvrijeme koje je završilo 14:14. Uporne goste u nastavku je zaustavio domaćin koji odmah na početku drugog dijela radi seriju od 3:0. U 40. minuti, prvi put je +5 za PPD Zagreb (22:17), što Vinkovčani više nisu mogli uhvatiti, odnosno ozbiljnije se približiti Zagrebašima. Najraspucaniji u redovima pobjednika bio je Vlado Matanović sa stopostotnim učinkom 8/8. U redovima Spačve, prvo ime već tradicionalno Marko Vignjević, 10 pogodaka iz 13 pokušaja.

Jako zanimljivu utakmicu gledali smo u Karlovcu gdje je istoimeni domaćin osvojio nove bodove protiv Dubrave. Čvrste obrane i raspucane napadačke linije obilježili su tijek susreta kod obje momčadi. Nezivjesna završnica pripala je mirnijem Karlovcu koji je tako slavio pred domaćim navijačima i upisao još jednu veliku pobjedu. Ivan Rukavina s devet i Dominik Smojver s osam pogodaka, briljirali su u domaćim redovima. S druge strane, sjajni mladići Marin Lisac i Ivan Barbić s osam pogodaka svaki.

Rudar i Poreč akteri su dvoboja koji je obilježio izrazito skroman broj pogodaka o čemu najbolje svjedoči konačan rezultat 17:17. Na poluvremenu je vjerovali ili ne, bilo 4:6 u korist Poreča koji je pak, do prvog pogotka stigao tek u 9. minuti utakmice. Domaćin je u drugi dio ušao puno bolje i sa serijom 3:0 preokrenuo na 7:6 u 33. minuti. Konačan rezultat postavio je Matija Rađaković u posljednjoj minuti. Kod Rudara, najefikasniji je bio Lovro Gaća sa šest golova, dok je Luka Vučić kod Poreča postigao pet.

Uvjerljivu pobjedu upisao je Umag protiv Gorice. Do sredine prvog dijela vladala je rezultatska neizvjesnot, a onda s nekoliko uzastopnih pogodaka Umaga i tehničkim pogreškama Gorice, domaćin odlazi na prvo osjetnije vodstvo. Bilo je 18:12 u 26. minuti da bi na isteku 60. minuta bilo +7 za Umag. Fantastičan je bio Tin Tomljanović s 11 pogodaka, a odmah do njega i Gabriel Buvinić s devet. Kod Gorice već poznato prvo ime, Lucian Bura, ovog puta devet golova.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 6. KOLO
PPD ZAGREB – SPAČVA VINKOVCI 37:23
KARLOVAC – DUBRAVA 31:27
RUDAR – POREČ 17:17
UMAG GORICA 37:20

Slavlja Trogira, Nexea i Bjelovara obilježilo je subotu u Paket24 Premijer ligi – Ligi B. Izrazito zanimljivi i atraktivni bili su svi dvoboji, a novi premijerligaši pokazuju se kao “tvrd orah“. Krenimo redom.

Susret Trogira i Moslavine otišao je na stranu domaćih rukometaša, 34:29. Neizvjesnot oko pobjednika je vladala tijekom prvih 15. minuta utakmice, a nakon toga je sve postalo jasno. Luka Baković “spustio je zastor“ na vratima Trogira upisavši ukupno 14 obrana. Izrazito raspucan i precizan s učinkom 12/12 bio je Roko Trivković. Na drugoj strani, prvo ime Filip Vučelić s pet pogodaka.

Rukometaši Nexea na gostovanju u Varaždinu osvojili su nove bodove. Utakmica je završila s rezultatom 27:33. Iako u ulozi favorita, domaćin je namučio Gromove dok su slomili njegov otpor. Utakmicu su obilježili vratari na obje strane. Nexeov Moreno Car imao je 12, a Varaždinov Tin Herceg samo jednu obranu manje. Što se pak tiče najboljih strijelaca, oni su Halil Jaganjac s osam pogodaka i domaći Fabijan Grubišić sa sedam zgoditaka.

Bjelovar i Zamet odigrali su zanimljivu i neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Najprije su gosti bili u vodstvu koje nisu ispuštali sve do 51. minute. Na poluvremenu su imali +2, 13:15. Nakon izjednačenja 23:23, Bjelovar prelazi u vodstvo koje s(p)retno zadržava do samog kraja dvoboja. Kod pobjednika, Tibor Jurjević, Petar Lulić Jovan Milićević postigli su po pet pogodaka svaki. U dresu Zameta, prvo ime Antonio Tomaš s osam preciznih udaraca.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 6. KOLO
TROGIR – MOSLAVINA 34:29
VARAŽDIN 1930 – NEXE 27:33
BJELOVAR – ZAMET 29:26

NEDJELJA, 17. 10.2021., 19:00h