PRVI FINALISTA JE POZNAT: Vardar prejak za Zagreb! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PRVI FINALISTA JE POZNAT: Vardar prejak za Zagreb!

PRVI FINALISTA JE POZNAT: Vardar prejak za Zagreb!

Vardar – C.O Zagreb na F4 – 2:1! Prvi finalista trećeg završnog turnira SEHA GAZPROM South Stream Lige je makedonski šampion Vardar, koji je u polufinalnom duelu, bez većih problema savladao najbolji hrvatski tim – 30:22 (12:10). Makedonski sastav je pokazao kvalitet više pred 2.500 gledalaca u novosadskoj hali “SPENS”. Odlična odbrana “crveno-crnih” na čelu sa Strahinjom Milićem (12 odbrana), al ii raspucana bekovska postava vođena Igorom Karačićem (8), bila je tas na vagi u korist Makedonaca…

Prvi par napada koje je Vardar ispucao u promašajima i tehničkim greškama, nije mogao da nagovesti da će u 16. minutu Boris Dvoršek tražiti tajm-aut sa seldom – 3 (4:7). Nemoć u igri bekovske trojke, u kojoj je jedino Luka Stepančić uspevao da nadigra jaku zonu Makedonaca, pokušao je da zaustavi savetima trener hrvatskog šampiona, što mu nije pošlo za rukom. Loš napad, bezidejni Obranović i Valčić, krunili su samopouzdanje ekipi, koja je lako padala u odbrani.

Karačić, Lazarov, Petrić, a zatim i Dušebajev, sve lakše su nadigravali 6-0 Zagreba. Do 20. minuta (10:4) u strelce su se upisala oba krila, Marković i Brumen (po dva), pivotmen Toskić, kao i bekovi Petrić, Karačić i Lazarov. Sve je išlo rutinski, baš onako, kako je stalo u samoj završnici. Pet minuta bez gola, promašeni “ziceri” Brumena i Markovića, ali i razbranjeni Filip Ivić, istopili su Vardarovih + 6 (12:6) i vratili Zagreb u život pred odlazak na odmor (12:9, 29.).

Levoruki igrači hrvatskog šampiona Stepančić, Vuglač i Horvat (postigli osam od 10 golova svog tima) pripomogli su da utakmica ponovo dobije svoju draž do odlaska u svlačionicu. Sa zvukom sirene, Stepančić je svojim četvrtim golom smanjio na – 10:12, iskoristivši šansu koja se Zagrepčanima ukazala, nakon što je Ivić odbranio sedmerac Dibirovu.

Iznova je Vardar dodao gas na početku drugog poluvremena. Raspucao se Igor Karačić, postigao tri gola za pet minuta i novih + 6 – 16:10 u 35. minutu. Opet Zagreb nije imao igrača u bekovskoj liniji, Obranović, Šandrk, nije išlo. Poslao je Dvoršek na teren “džokera” Stipu Mandalinića, koji je razmađijao mrežu odličnog Džamba Milića.

U tome mu je pomogao brzi i nepredvidljivi Mario Vuglač sa dva vezana gola za novi priključak Zagreba na 15:18 u 42. minutu. “Kreni – stani” igra oba tima, dovela je hrvatskog šampiona na -2 i napad za totalni priključak u 44. minutu (17:19). Tada je Zagreb i stao, a svojih “pet minuta” dobio je Vardar, koji je preko desnog krila Luke Rakovića naterao klupu Hrvata na “brejk” – 17:22 (50.).

Golgetersku krizu svog tima prekinuli su Mandalinić i Obranović, ali povratka za Zagreb više nije bilo. Napade Pribaka i Karačića, hrvatska odbrana nije mogla da odbrani. Novih +6 u 55. minutu (25:19), doneo je upravo najefikasniji igrač meča, Igor Karačić (8 golova), kada je slavlje crveno-crnih moglo da počne…