SEHA: Vrhunska rukometna zabava u Našicama, Vesprem teškom mukom savladao Nexe! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Vrhunska rukometna zabava u Našicama, Vesprem teškom mukom savladao Nexe! (Video)

Povratak publike u našičku dvoranu dogodio se u pravi čas – navijači su uživali u fantastičnoj rukometnoj predstavi koji su priredili Nexe i Vesprem.Hrvatski vicešampion je pružio odličan otpor velikom favoritu, ali je na kraju poražen 33:35 (18:22), u prvoj meču četvrtfinala SEHA Gazprom lige. Revanš u Mađarskoj na programu je već u četvrtak.

Da će biti tvrd orah na trenerskom debiji Momira Ilića, „Gromovi“ su nagovestili sredinom prvog poluvremena kada su poveli sa čak 16:11. Međutim, utakmica je bila takva da su se naleti i situacije smenjivale munjevitom brzinom, pa su gosti minus pet nadoknadili za svega tri minuta. Do odlaska na odmor napravili su serijom od 11:2,  i zabrinjavajući zaostatak pretvorili u opipljivu prednost.

Ali, Nexe se lavovski borilo do kraja. Malo po malo, domaćin je topio prednost rivala, a potom je usledio i novi preokret – 29:28, pa 31:29. Ipak, širina rostera i kvalitet u sastavu Vesprema bila je presudna, kao i činjenica da su do kraja meča kaznili svaku grešku igrača Nexea.

Briljirali su u domaćem taboru Halil Jaganjac sa deset golova iz 12 pokušaja, i Fran Mileta sa učinkom 8/11. Na drugoj strani, nepogrešiv je bio Gašper Marguč – 9/9 ( tri iz sedmerca)

NEXE-VESPREM 33:35 (18:22)

NEXE: Car 5 odbrana, Radovanović 8 odbrana – Pribetić, Markušić 3, Kavčić 2, Jaganjac 1o, Tomić 2, Moslavac 2, Severec, Blažević, Manci Mičević 3, Vida, Jelinić, Greganić 1, Barišić Jaman 2, Mileta 8

VESPREM: Korales 3 odbrane, Cupara 8 odbrana – Šipoš 2, Lekai, Dornjei, Mae 3, Blagotinšek 1, Štrlek 4, Marguč 9, Ligetvari 2, Nilson 4, Makeda 2, Nenadić 4, Jahija 4