Rojević nako osvojenog Kupa: Ovo će retko ko ponoviti! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Rojević nako osvojenog Kupa: Ovo će retko ko ponoviti!

Rojević nako osvojenog Kupa: Ovo će retko ko ponoviti!

Finalni duel Kupa Srbije prof. dr. Branislav Pokrajac za 2021. godinu pripao je ekipi Vojvodine. Novosađani su savladali ekipu Metaloplastike rezultatom 19:17 (10:10) i tako osvojili treći trofej Kupa u nizu, a sedmi trofej nacionalnog kupa ukupno.

Utakmica je pokazala izuzetnu borbenost obe ekipe i veliku čvrstinu odbrana što je rezultiralo malim brojem postignutih golova. Nakon rezultatske klackalice u prvom poluvremenu ekipa Vojvodine je bolje otvorila drugi deo i blagu prednost stečenu sredinom poluvremena održavala sve do kraja utakmice.

Najefikasiji u pobedničkoj ekipi bili su Jovica Nikolić sa 6 i Strahinja Stanković sa 4 postignuta pogotka, sa druge strane u poraženom timu istakao se Vojislav Brajović sa 7 golova.

Trener Vojvodine Boris Rojević

• Utakmica je bila puna naboja, pritiska, bolje smo se snašli, bolje otvorili drugo poluvreme. Mislim da smo zasluženo osvojili osam uzastopnih trofeja i to će retko koja ekipa da ponovi. Imam sjajne momke, sjajan stručni štab, čestitam svojim momcima što su od starta dali sve od sebe, čestitam kako igraju, kako se bore, kako se zalažu na svakom treningu. Dva gola smo bili bolji i mislim da smo zasluženo slavili.