TEŽAK UDARAC: Hrvatska poražena od Argentine, ni pobeda nad Danskom ne garantuje četvrtfinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TEŽAK UDARAC: Hrvatska poražena od Argentine, ni pobeda nad Danskom ne garantuje četvrtfinale!

2 komentari

Reprezentacija Hrvatske doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Egiptu i značajno umanjila šanse da se nađe u četvrtfinalu. Izabranici Lina Červara odigrali su jednu od najlošijih utakmica u poslednjih nekoliko godina, i zasluženo izgubili od Argentine 23:19 (12:12).

Napadački, ova generacija hrvatske reprezentacije nikada nije odigrala lošiju utakmicu, u dobroj meri zahvaljujući odličnoj zoni „Gaučosa“. Balkanska selekcija je tokom prvog poluvremena nadoknadila minus pet, čak je i povela početkom nastavka, ali je do kraja odigrala očajno u napadu, što je disciplinovana ekipa Manola Kadenasa kaznila i došla u priliku da pobedom protiv Katara u poslednjem kolu izbori četvrtfinale.

S druge strane, ukoliko Danska večeras opravda ulogu favorita protiv Japana, Hrvatskoj će za prolaz, uz pobedu nad prvakom sveta u poslednjem kolu, trebati i trijumf Katara nad Argentinom.

ARGENTINA-HRVATSKA 23:19 (12:12)

ARGENTINA: Maciel (9), Bar (0+1); Fernandez 3 (1), F. Pizzaro 4, S. Simonet 4 (1), Veinstein, D. Simonet 1, I. Pizzaro 2, Baronetto 3, Moscarielo 1, Carou 1, Fisher, Cami 1, Martinez, Mourinho 1, Bonano 1.

HRVATSKA: Šego (1), Pešić (13+1); Marić, Duvnjak 1, Horvat, Šarac, Karačić 1, Štrlek, Čupić 7 (4), Musa, Mamić 3, Šebetić 3, Mandić 2 (1), Jaganjac 1, Martinović, Šipić 1

SEDMERCI: Hrvatska 5 (4), Argentina 3 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Musa 25, Martinović 28, Štrlek 38, Šarac 52), Argentina 12 minuta (Moscarielo 2, 11, Carou 14, 39 direktni ck, Cami 17, 27)

Košmarni početak Hrvatske, kakav niko nije očekivao, odredio je mučan put favorita kroz ovaj meč. Bez agresivnosti, bez faula u odbrani, i bez rešenja u napadu bili su Hrvati, za razliku od protivnika koji je nakon 11 minuta igre vodio sa 5:0. Dugo je trebalo „Kaubojima“da se pokrenu sa mrtve tačke, sve dok nije povukao jedan od najiskusnijih, Ivan Čupić. Desno  krilo Vardara je postiglo sedam od prvih 10 golova svoje reprezentacije (4/4 sa 7m), a kada je Karačić razigrao i Šebetića u finišu prvog dela i asistirao mu za dva uzastopna pogotka, Hrvatska je uspela da izjednači na 12:12.

Prvi put je Hrvatska povela početkom nastavka, 13:12, ali je potom usledila serija Argentine 3:0 za 15:13. Ogromne je probleme imala četa Lina Červara u napadu. Menjao je iskusni strateg, pokušavao da pronađe dobitnu bekovsku kombinaciju, ali nije išlo. Nedostajala je organizacija, gubile su se lopte, i zahvaljujući isključivo maestralnom Ivanu Pešiću, Argentina se nije odvojila na tri razlike ranije od 48. minuta.

Statično, sporo, bezidejno izgledao je hrvatski napad i dalje, nije išlo ni 7 na 6. Pokušao je Červar sa mlađom gardom, ušli su Šarac i Jaganjac, međutim, bez boljitka.

Osam i po minuta pre kraja, Moskarielo pogađa za 19:15 i isključuje Šarca. Tek tada je Duvnjak, nakon čak 16 minuta bez gola, pogodio za 19:16. Bio je to tek četvrti gol Hrvatske u drugom poluvremenu, a igrao se 53. minut.

Međutim, to ništa značajno nije promenilo. Argentina je u naredna tri minuta tri puta pogodila praznu mrežu sa svoje polovine i ponovila maksimalnih plus pet – 22:17. Igra 7 na 6, ovoga puta se ispostavila kao autogol, ali to je samo jedna u moru napadačkih opcija Hrvatske. Sve su zakazale.