Vesprem bolji od Metalurga - Prva SEHA pobeda Gorenja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vesprem bolji od Metalurga – Prva SEHA pobeda Gorenja

Vesprem bolji od Metalurga – Prva SEHA pobeda Gorenja

U dva meča SEHA GAZPROM lige u nedelju, favoriti su zabeležili pobede. Posle poraza od Vardara dan ranije, mađarski Telekom Vesprem nije se igrao sa renomeom protiv Metalurga 23:20 (13:10), iako je makedonski vicešampion prikazao dobru i motivisanu partiju, dovoljnu da skupo proda kožu pred zvanično drugim timom Evrope i osvajačem SEHA GAZPROM lige.

Samo u dva navrata Vesprem je išao do +5 (15:10 i 21:16). Najefikasniji kod pobednika bio je Dragan Gajić sa pet pogodaka, dok je sa druge strane ekstratalentovani Marko Nelovski postigao četiri.

Slovenački vicešampion RK Gorenje je savladao RK Nexe Našice 24:20 (13:9) u kontrolisanoj partiji gde pobeda izabranika Marka Šibile nije dolazila u pitanje. Poslednje izjednačenje viđeno je pri rezultatu 5:5 u 15. minutu, i tu su „Ose“ napravile prednost koju nisu ispuštale do samog kraja, iako je šest  minuta pre poslednjeg zvižduka Nenadić smanjio na 19:17…

Najefikasniji su bili Cehte na jednoj, odnosno, Barišić Jaman na drugoj sa po pet golova, dok je golman Gorenja Zaponšek sa 13 odbrana dao ton pobedi svog tima.