Razočaravajući kraj: I Belorusija prejaka za Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Razočaravajući kraj: I Belorusija prejaka za Srbiju

Razočaravajući kraj: I Belorusija prejaka za Srbiju

U poslednjoj, šestoj utakmici na ovom Evropskom prvenstvu, reprezentacija Srbije doživela je peti poraz. Bolji od „Orlova“ bili su rukometaši Belorusije rezultatom 32:27 (16:11), i tako zauzeli 10. mesto, dok će Srbija takmičenje završiti kao 12, sa samo jednim trijumfom.

Momci Jovice Cvetković su meč izgubili u prvom poluvremenu koje su odigrali jako loše u oba pravca. U nastavku je pokazana bolja slika, ali nedovoljno čak ni da se razlika smanji na dva razlike.

SRBIJA –  BELORUSIJA 27:32 (15:14)

7m: Srbija 1/2, Belorusija 3/3

Isk: Srbija 10 min, Belorusija 8 min

SRBIJA

Cupara 7 odb, Ivanišević 2 odb – Šešum, Vujić 2, Đukić 3, Beljanski, Nenadić 7, Radivojević 3, Đorđić 4, N. Ilić, V. Ilić 4, Crnoglavac, Zelenović, Marsenić 4, Stevanović, Obradović

BELORUSIJA

Mackevič 1 odb, Saldacenka 20 odb – Kuleš, Babičev, Šilovič, Pukovski 9, Rutenka 5, Karvacki 4, Jurinok 5, Baranau, Padšivalau 3, Karalek 2, Citu, Bokan, Gajdučenko 4, Aliohin

SEMAFOR: 1:3, 3:6, 4:8, 5:10, 7:12, 9:15, 12:16, 14:17, 15:20, 17:20, 20:26, 24:30,

IGRAČ UTAKMICE: Vjačeslav Saldacenka

Od samog početka meča primetna je bila razlika u energiji dva tima. Rukovođeni odličnim Barišom Pukovskim, Belorusi su mnogo lakše postizali golove, dok je na drugoj strani  Saldacenka sakupljao odbrane iz minuta u minut, koliko zahvaljujući svom umeću toliko i zbog dosta slabih šuteva srpskih bekova. Značajno kvalitetniju odbranu, izabranici Jurija Ševcova znali su da pretvore u osetnu prednost . najpre 6:3, pa 10:5 u 17. minutu.

-SALDACENKA 14 ODBRANA U PRVOM POLUVREMENU

-PUKOVSKI 6/7 U PRVOM POLUVREMENU

-FLASTER NA PUKOVSKOM DAJE REZULTATA, ALI SRBIJA PROPUŠTA PRILIKE

-BELORUSIJA NE DOZVOVLJAVA RIVALU DA SPUSTI ISPOD -3

-21 ODBRANA BELORUSKIH, 9 SRPSKIH GOLMANA

Srbiju tu prednost nije uspela da ugrozi do odlaska na odmor, ali je zaigrala mnogo bolje ulaskom Petra Nenadića, i početkom nastavka uspela da preokrene momentum na svoju stranu, ali ne i rezultat – Radivojević ne koristi sedmerac za minus dva, a druga prilika za smanjenje rezultata prokockana je početničkom greškom u kontra napadu.

Odlično je Nenadić rukovodio srpskim napadom,  stvoreno je mnogo više višaka nego u prvom delu, ali je fenomenalni golman Saldacenka i dalje bio nepremostiva prepreka kada je trebalo prići korak bliže rivalu.

Nije dovoljno dugo trajao ni period bolje igre „Orlova“ u odbrani – Belorusija koristi pad koncentracije u defanzivi i ponovo stiče maksimalnih plus šest – 26:20 nakon gola Rutenke u 49. minutu, a do kraja meča Srbija nije uspela da ozbiljnije ugrozi zasluženu pobedu protivnika.