DEMONSTRACIJA SILE: Francuzi rešili za poluvreme, "Orlovi" daleko od drugog kruga - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2022 DEMONSTRACIJA SILE: Francuzi rešili za poluvreme, „Orlovi“ daleko od drugog kruga

3 komentari

Nikakvu šansu nije imala reprezentacija Srbije u meču odluke protiv Francuza. Silno motivisani olimpijski šampioni, predvođeni neobično raspoloženim Vesnanom Žerarom, ugasili su srpsku nadu već u prvom poluvremenu.

Izabrani Tonija Đerone držali su se do rezultata 4:4, dok nije usledila serija odbranjenih zicera Vensana Žerara, odnosno lakih golova „Trikolora“.

Crni minuti srpske reprezentacije trajali su predugo. Dvanaest minuta bez gola, moćni napadači Gijoma Žila iskoristili su da deklasiraju protivnika i povedu 15:5… Već tada je postalo jasno da će ostatak meča biti formalnost.

Spustili su Francuzi ritam u nastavku, selektor je iskoristio priliku da razigra sve raspoložive snage, a Toni Đerona da pruži priliku svima. Nadigrani, razbijeni, Srbi su skupili snage i koncentracije da ispariraju rivalu makar u drugom poluvremenu. Da Žerar, a potom i Vesli Pardan, nisu branili kao u transu, konačan rezultat mogao je biti i blaži po autsajdera.

Ipak, u samoj završnici Srbija je uspela da popravi utisak i smanji razliku na minus četiri, u trenucima kada je sve odavno bilo rešeno.

Ovako, ostaje žal za propuštenom prilikom protiv Hrvatske. Pravo je čudo da je ona i postojala, s obzirom na brojnost srpskih kovid protokola, nemogućnost adekvatnih priprema, i korona rolerkostera iz dana u dan…

FRANCUSKA – SRBIJA 29:25 (16:7)

SEGEDIN – Pik Arena. Gledalaca: 4.000. Sudije: Mateliz i Gazeik (obojica iz Litvanije). Sedmerci: Francuska 3 (1), Srbija 3 (3). Isključenja: Francuska 10, Srbija 6 minuta

FRANCUSKA: Žerar (13 odbrana), Len 3, Min 3, Lagard, Ričardson 1, Mem 5, Turna 1, Karabatić 2, Mae 6, Fabregas, Deska 2, Port 3, Konku 2, Nai 1 (1), Konan, Parden (četiri odbrane)

SRBIJA: Bomaštar, Borzaš 1, Sretenović 2, Đukić 1 (1), Pešić, Radivojević 7 (2), Pešmalbek 2, Ilić, Kukić 4, Šotić 2, Marsenić 4, Orbović, Radović, Milosavljević 1, Cupara (11 odbrana), Ivanišević 1 (tri odbrane)

SEMAFOR: 2:0 (2), 3:1 (5), 3:3 (8), 6:3 (10), 7:4 (12), 8:4 (13), 9:4 (16), 10:5 (18), 12:5 (22), 15:5 (27), 16:5 (29), 16:7 (30), 18:10 (36), 20:11 (39), 22:15 (45), 23:16 (47), 26:17 (50), 28:19 (54), 29:23 (58), 29:24 (59), 29:25 (60)