Austrijanci mučili do finiša, Francuska u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Austrijanci mučili do finiša, Francuska u polufinalu!

Austrijanci mučili do finiša, Francuska u polufinalu!

Francuska je zadržala maksimalan učinak u glavnoj fazi, dok su Austrijanci doživeli prvi poraz na šampionatu tek u petoj utakmici. Trikolori su slavili 33:28 (15:16), i tako obezbedili plasman u polufinale. Za prvo mesto u grupi, u poslednjem kolu biće im dovoljan i bod protiv Mađara.

Još jedna herojska partija čete Aleša Pajovića, nije bila dovoljna protiv ekstra kvaliteta olimpijskih prvaka. Ovoga puta je izostala Mestlova magija među stativama, ali ga je dostojno odmenio Hojsl.

Sada već prepoznatljivim, kontrolisanim napadom, i odbranjenim zicera Hojstla, Austrija se držala u egalu do sredine drugog poluvremena. Nekoliko puta se vraćala iz minus tri do izjednačenjam ali je za nešto više od časnog poraza neophodan bio bolji doprinos desne strane napada.

Janka Božovića nije išlo, a njegova alternativa, Boris Živković, nije bio spreman da pomogne. Ni u igri 7 na 6, Austrija u finišu nije uspela da održi korak, ali tek kada se potpuno razbranio sjajni Samir Belansen, Francuska se odvojila plus četiri, u 56. minutu. Prethodno su češki arbitri, sa bar ponižavajućih odluka na štetu Austrije, dali malo vetra u leđa, više Nemcima nego Francuzima. Za svaki slučaj.

Od francuske igre sa pivotmenima nije bilo odbrane. Prednjačio je Ludovik Fabregas sa sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja.

France – Austria 33-28 (15-16)

France: Dika Mem 7, Ludovic Fabregas 7, Hugo Descat 4, Nikola Karabatic 3, Kentin Mahe 3, Nedim Remili 2, Dylan Nahi 2, Benoit Kounkoud 1, Elohim Prandi 1, Melvyn Richardson 1, Luka Karabatic 1, Nicolas Tournat 1.

Austria: Mykola Bilyk 6, Lukas Hutecek 6, Robert Weber 5, Tobias Wagner 4, Janko Bozovic 4, Lukas Schweighofer 1, Sebastian Frimmel 1, Jakob Nigg 1.