BRODOLOM SAGOSENA & CO: Portugal stavio tačku na norveške snove - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 BRODOLOM SAGOSENA & CO: Portugal stavio tačku na norveške snove

BRODOLOM SAGOSENA & CO: Portugal stavio tačku na norveške snove

Portugal iznenadio Norvešku na otvaranju drugog kruga.

Ni na petom uzastopnom velikom takmičenju, reprezentacija Norveške neće videti polufinale. To je jasno već nakon prve utakmice drugog kruga, u kojoj je Portugal slavio 37:32 (18:15).

Izabranici Jonasa Vilea su sigurno počeli meč, delovalo je da će opravdati ulogu favorita, ali je od 20. minuta počeo norveški brodolom. Od zaostatka 11:13, Portugal je serijom 6:0 za pet minuta potpuno preokrenuo utakmicu.

Nijednom do kraja, Norveška nije uspela da izjednači. Očajno je delovala odbrana Skandinavac, nisu mogli da brane Fradea na crti, a u napadu je zakazo najbolji – Sander Sagosen igra svoje najlošije prventsvo od kad je postao reprezentativac.

Predvođeni golobradom braćom Kosta, Portugalci su izdržali nalete rivala, pronalazivši rešenje svaki put kada se Norveška približila na minus jeda.

Norway – Portugal 32-37 (15-18)

Norway: Alexandre Blonz 7, Kristian Bjørnsen 6, Magnus Gullerud 4, Gøran Johannessen 3, Harald Reinkind 3, Sander Øverjordet 3, Sander Sagosen 2, Sebastian Barthold 2, Simen Lyse 1, Petter Øverby 1.

Portugal: Pedro Portela 8, Martim Costa 7, Francisco Costa 4, Salvador Salvador 4, Luis Frade 3, Rui Silva 3, Leonel Fernandes 3, Pedro Oliveira 2, Gilberto Duarte 2, Miguel Martins 1.