Lazarov: Nismo zaslužili deset razlike - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Lazarov: Nismo zaslužili deset razlike

Lazarov: Nismo zaslužili deset razlike

Bilo je dobrih momenata uprkos dvocifrenom porazu.

Učeše na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, reprezentacija Makedonije zapoečla je očekivanim porazom od Francuske 39:29 (17:13).

Selektor Kiril Lazarov deli opšti utisak da je rezultat previsok u odnosu na prikazano. Makedonci su sjajno počeli, vodili sa 10:8, bili bolji rival u prvih 20 minuta, ali nisu mogli duže da se nose sa silnim Francuzima.

-Čestitam Francuskoj na zasluženoj pobedi. Možda smo danas igrali protiv najjače evropske selekcije. I igrali smo dobro, zadovoljan sam, ali nije dovoljno 40 minuta protiv ovakvog protivnika. Nisam zadovoljan rezultatom, mislim da je deset razlike previše, nismo zaslužili da tako ubedljivo izgubimo. Najrealnije bi bilo, šest, sedam ili osam razlike. Napravilo smo previše grešaka za ovakvu utakmicu – rekao je Lazarov.

Makedonija sutra putuje za Berlin, gde će se u nedelju suprotstaviti domaćinu Nemačkoj.