Mađari udarili u nemački zid: Domaćina pobeda nad Hrvatskom vodi u polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Mađari udarili u nemački zid: Domaćina pobeda nad Hrvatskom vodi u polufinale!

Mađari udarili u nemački zid: Domaćina pobeda nad Hrvatskom vodi u polufinale!

Granitnom odbranom u drugom poluvremenu, Nemačka je savladala Mađarsku 35:28 (18:17), i preuzela drugo mesto pred poslednje kolo grupe 1. To znači da joj pobeda nad Hrvatskom za dva dana, garantuje plasman u polufinale i okršaj sa Danskom.

Takođe, sada je jasno da je Francuska pobednik ove grupe, i da će se u polufinalu sastati sa Švedskom.

Utakmicu je rešila neprobojna odbrana Nemaca u drugom poluvremenu. Do tada, Mađarska je češće vodila, ali nije dovoljno valorizovala neučinkovitost protivničkih golmana. Volf je bio bez intervencije pa ga je u 15. minutu zamenio Spet, koji je odbranio samo jedan šut. Volf se razbranio u poslednji 15-ak minuta, ali je prednost donela granitna zona tima Alfreda Gislasona.

Kolbaher i Gola „uhapsili“ su Banhidija, Mađari često nisu uspevali da šutnu na gol ni u igri 7 na 6, a norveške sudije nisu propustile priliku da daju skromni doprinos ne dosudivši makar tri očigledna sedmerca.

Za razliku od prethodnih mečeva, mađarski golmani ništa nisu ponudili ekipi. Odbrana je prelako pucala u drugom poluvremenu, Kester, Knor i Kolbaher su proigrali, pa je u 48. minutu rezultat glasio 28:22. Mađarskoj povratka nije bilo.

Reprezentacija Ćeme Rodrigeza uzda se u trijumf nad Francuskom u poslednjem kolu, ali i u Hrvatsku protiv Nemačke, odnosno Island protiv Austrije.

Germany – Hungary 35-28 (18-17)

Germany: Julian Koster 8, Johannes Golla 4, Sebastian Heymann 4, Juri Knorr 4, Kai Hafner 4, Christoph Steinert 4, Jannik Kohlbacher 4, Rune Dahmke 3.

Hungary: Gabor Ancsin 6, Miklos Rosta 6, Mate Lekai 4, Richard Bodo 4, Gergo Fazekas 2, Bence Imre 2, Bence Banhidi 1, Zoltan Szita 1, Bendeguz Boka 1, Patrik Ligetvari 1