Plejstejšn Danci smrvili Holandiju za pet minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Plejstejšn Danci smrvili Holandiju za pet minuta

Plejstejšn Danci smrvili Holandiju za pet minuta

U 39. minutu, Danska je protiv Holandije vodila 23:22. U 44. minutu, na semaforu je pisalo 30:22. Do kraja su razigrani puleni Nikolaja Jakobsena podigli prednost i do +13, a završili su je rezultatom 39:27 (18:17), uz reprezentativni rekord po broju golova u jednoj utakmici Evropskog prvenstva.

Nakon prvog kola drugog kruga, trostruki uzastopni prvak sveta ima maksimalna četiri boda. Po onome što je u dosadašnjem toku turnira, teško je verovati da će kroz predstojeće mečeve sa Švedskom, Norveškom i Slovenijom (tim redom) ispustiti plasman u polufinale.

Holanđane je pre dva dana gol delio od boda protiv Švedske – takvu igru ponovili su 40 minuta i danas, ali su potom ušli u niz izgubljenih lopti, što su danci kaznili kroz šest uzastopnih kontra napada.

Sredinom nastavka je pitanje pobednika bilo rešeno, pa je Jakobsen maksimalno izmešao karte. Odmorio je Gidsela koji je do pomenutog trenutka postigao devet golova, Mikela Hansena je čitavim tokom meča koristio samo za sedmerce i napade sa igračem više.

Međutim, druga napadačka postava je nastavila da melje Holanđane, motivisani Landin se na Nilsenove četiri odbrana iz prvog poluvremena nadovezao sa osam intervencija, pa je „blickrig“ bio još brutalniji.

Denmark – Netherlands 39-27 (18-17)

Denmark: Mathias Gidsel 9, Rasmus Lauge 5, Mikkel Hansen 5, Simon Pytlick 5, Lukas Jørgensen 4, Magnus Saugstrup 3, Niclas Kirkeløkke 2, Johan Hansen 2, Michael Damgaard 2, Magnus Landin 1, Emil Jakobsenm 1.

Netherlands: Rutger ten Velde 8, Niels Versteijnen 5, Iso Sluijters 3, Thomas Houtepen 3, Lars Kooij 2, Luc Steins 2, Ivar Stavast 1, Bobby Schagen 1, Martijn Kleijkers 1, Dani Baijens 1.

U prvom meču drugog kruga, Portugal je iznenadio Norvešku.