Rekordna poseta, granitna odbrana, Volfovih 60%: Nemci zgromili Švajcarce na startu EHF Euro 2024 - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Rekordna poseta, granitna odbrana, Volfovih 60%: Nemci zgromili Švajcarce na startu EHF Euro 2024

Favoriti odmah stavili do znanja da neće biti iznenađenja u grupi A.

Osokoljena rekordnom posetom na tribinama Merkur Špil arene u Diseldorfu, Nemačka je EHF Euro 2024 otvorila vrlo dominantnom partijom protiv Švajcarske – 27:14 (13:8).

O odbrani i Andreasu Volfu dovoljno govori konačan rezultat. Dodaćemo da je popularni Endi imao 14 odbrana i deset primljenih golova u 50. minutu kada je uz ovacije ispraćen na zasluženi odmor.

Švajcarci su tih deset golova na svom kontu imali do 55. minuta, i tek u finišu uspeli koliko-toliko da poprave očajan utisak.

Od početka je selekcija Alfreda Gislasona uspostavila kontrolu, pitanje pobednika nije se postavljalo. Odbrana na čelu sa Volfom je poprimila još viši nivo u drugom poluvremenu, Švajcarci često nisu uspevali ni da šutnu na gol. To je rezultiralo serijom od 8:0 za prednost od 23:10.

Gislason je iskoristio rezultat da svima iz rostera da priliku. Nemačku u nedelju čeka meč sa Makedonijom u Berlinu.

Ranije danas, Francuska je rutinski pobedila Makedoniju.

Germany – Switzerland 27-14 (13-8)

Germany: Juri Knorr 6, Julian Koster 3, Justus Fischer 3, Sebastian Heymann 2, Kai Hafner 2, Philipp Weber 2, Lukas Mertens 2, Timo Kastening 2, Jannick Kohlbacher 2, Rune Dahmke 1, Martin Hanne 1, Johannes Golla 1.

Switzerland: Lenny Rubin 4, Joel Willecke 2, Andre Schmid 2, Manuel Zehnder 2, Nicolas Raemy 2, Cedrie Tynowski 1, Maximilian Gerbl 1.