"Blickrig" Gorenja na startu nastavka za drugu pobedu u Ligi Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Blickrig“ Gorenja na startu nastavka za drugu pobedu u Ligi Evrope!

„Blickrig“ Gorenja na startu nastavka za drugu pobedu u Ligi Evrope!

Slovenački predstavnik nadigrao Špance u Velenju.

Gorenje slavi drugu pobedu u grupnoj fazi EHF Lige Evrope. U okviru trećeg kola grupe C, savladali su špansku Kuenku 28:20 (11:10), zaposevši drugo mesto iza maksimalnog Savenhofa. Tim Zorana Jovičića narednog utorka gostuje ovom rivalu, i ima priliku da eventualnim uspehom načini odlučujući korak ka plasmanu u narednu fazu.

Odlučilo je spektakularnih deset minuta domaćina na početku drugog poluvremena. Nakon izjednačenja gostiju na 11:11, „Ose“ su se razletele po terenu i, predvođene mladim srpskim pivotmenom Brankom Predovićem, napravile seriju od čak osam nula, stekavši ubedljivu, nedostižnu prednost od 19:11. Nešto kasnije bilo je i 23:13, pa se do kraja igralo u laganom ritmu. Gosti su uspeli samo da malo ublaže poraz.

Čitavim tokom meča briljirao je Matevž Skok, koji se zaustavio na 17 odbrana.

Haseljić je bio najefikasniji sa sedam golova, četiri je dao Šiško a po tri Drobež, Predović i Sokolić. Na drugoj strani, efikasniji od ostalih bili su Pizaro sa pet, Hakbart sa četiri i Tavares sa tri gola.

U drugom meču trećeg kola ove grupe, Savenhof je u Švedskoj deklasirao Vintertur 41:20.