Dobar otpor, ali poraz Celjana u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dobar otpor, ali poraz Celjana u Danskoj

Dobar otpor, ali poraz Celjana u Danskoj

Prvi meč u povratničkoj sezoni elitnog takmičenja, ekipa Celja odigrala je dosta dobro, ali nedovoljno da iznenadi favorizovani Olborg. Danski vicešampion slavio je na svom terenu 36:32 (20:17), u atraktivnoj „run and gun“ utakmici, čijim je čitavim tokom bio u prednosti.

Poveo je tim Stefana Madsena sa pet razlike u ranoj fazi i nagovestio ubedljivu pobedu, ali se Celjani nisu dali protiv Mikela Hansena, Arona Palmarsona i skandinavske družine. Aleks Vlah je potvrdio dobru formu od početka sezone, postigao čak sedam golova u prvom poluvremenu i držao svoj tim u igri.

Prvak Slovenije je u par navrata bio na minus dva i u drugom poluvremenu, poslednji put pri rezultatu 31:29, ali je onda serija domaćina od 4:0 rešila pitanje pobednika.

Vlah sa osam i Marguč sa sedam bili su najefikasniji u gostujućem taboru, dok je Mikel Hansen povratak u Ligu šampiona, i debi u Olborgovom dresu kada je ovo takmičenje u pitanju, obeležio sa deset pogodaka, od toga sedam sa linije sedmerca.

Cejljani naredne nedelje dočekuju Kil u Zlatorogu.

Aalborg Handball – Celje 36:32 (20:17)

Aalborg Handball: Gade 7 odbrana, Agefors 2 odrbane – Mikkel Hansen 10, Felix Claar 7, Kristian Bjørnsen 6, Benjamin Jakobsen 4, Lukas Sandell 4, Jesper Nielsen 2, Buster Juul 2, Aron Palmarsson 1.

Celje: Belkaied 4 odbrane, Gaberšek 2 odbrane Aleks Vlah 8, Gal Marguc 7, Tilen Strmljan 5, Patrik Martinovic 4, Matic Suholeznik 3, Ante Ivankovic 2, Tadej Mazej 2, Stefan Zabic 1.