Istorijska pobeda Berlina u Kilu, Magdeburg na +6! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Istorijska pobeda Berlina u Kilu, Magdeburg na +6!

Istorijska pobeda Berlina u Kilu, Magdeburg na +6!

Prvi put u istoriji, ekipa Fukse Berlina pobedila je u Kilu! Predvođeni Hansom Lindberom (11 golova) i Dejanom Milosavljevim (13 odbrana), momci iz prestonice nadigrali su aktuelnog prvaka 27:31 (15:19), preuzeli treće mesto i napravili veliku uslugu Magdeburgu, koji je trijumfom u Štutgartu (27:30), pobegao na šest bodova prednosti u odnosu na Kil, uz utakmicu više.

Neverovatni veteran Hans Lindberg postigao je čak devet pogodaka u prvom poluvremenu. Bez Niklasa Landina i Sandera Sagosena koji je povredio rame tokom meča, „Zebre“ su postale plen „Lisica“, iako su izjednačile na ulasku u poslednjih deset minuta.

Kao puno puta do sada, faktor odluke u samoj završnici bile su odbrane Dejana Milosavljeva.

KIL – FUKSE BERLIN 27:31 (15:19)

Kil: Quenstedt (8 odbrana), Saggau (3 odbrane), Duvnjak 5, Sagosen 3, Reinkind 4, M. Landin 4, Weinhold 1, Wiencek 3, Ekberg 5/ 4, Zarabec 1, Pekeler 1

Fukse Berlin: Milosavljev (12+1 odbrana), Wiede 4, Holm 3, Andersson 3, Lindberg 11/2, Beneke 2, Matthes 5, Marsenic 2, Drux 1

15.Stuttgart235216654:72312

16.Minden244317601:67711