Kiril Lazarov: Polufinale LŠ 2013. kao vodič za Paskvalovu odbranu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kiril Lazarov: Polufinale LŠ 2013. kao vodič za Paskvalovu odbranu!

Kiril Lazarov: Polufinale LŠ 2013. kao vodič za Paskvalovu odbranu!

Nakon „slatkog“ poraza u Rumuniji 24:22 i plasmana Makedonije u poslednje kolo baraža za odlazak na naredno Svetsko prvenstvo, igrač/selektor Kiril Lazarov, koji je na terenu u Bukureštu proveo 60 minuta, otkrio je domaćim medijima zanimljivost u pripremi za defanzivne postavki rumunskog selektora Ćavija Paskvala.

Španski stručnjak je 12 godina radio kao trener Barselone, a Lazarov, koji je i sam bio deo njegovog tima svojevremeno, iskoristio je iskustvo i znanje.

-Paskvalova odbrana mi je bila dobro poznata iz Barselone, spremili smo se za njene specifičnosti. Mnogo je teško napraviti napad na takvu odbranu. Radili smo analizu dosta dugo, pokazao sam igračima video polufinalne utakmice Lige šampiona 2013, kada je Hamburg uspeo da preokrene i pobedi Barsu. To je dalo rezultata.

-Rumunija je ozbiljna reprezentacija sa ozbiljnim selektorom, oni znaju šta rade. Moguće da sam ja malo nerealan jer uvek želim pobedu, ali mislim da nije naš napad bio toliko loš, koliko je njihova odbrana bila dobra. Mogli smo da izbegnemo poraz u Bukureštu, ali najvažnije je da smo prošli, i da se što pre spremimo za Češku jer je prva utakmica već za tri nedelje.

-Izdržao sam svih 60 minuta na ovoj utakmici. Znam da je bilo i grešaka, ali igrati čitav meč u 42 godine…moralo je tako jer trenutno nismo imali u sastavu desnog beka il krilo koji bi moglo odgovoriti izazovu u datom trenutku – rekao je Lazarov.