KONAČNO, VENSAN ŽERAR! Francuska će igrati za zlato u Tokiju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KONAČNO, VENSAN ŽERAR! Francuska će igrati za zlato u Tokiju!

KONAČNO, VENSAN ŽERAR! Francuska će igrati za zlato u Tokiju!

Prvi finalista muškog olimpijskog turnira u Tokiju je reprezentacija Francuske, koja je u zanimljivom polufinalu nadjačala Egipat i slavila 27:23 (13:13). Tas na vagi bio je čovek koji se u poslednje vreme tretira kao najslabija karika u sastavu „Trikolora“ – Vensan Žerar.

U borbi za zlato, Francuska će se sastati sa boljim iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Danska i Španija (14.00).

Delovalo je na samom početku da će se egipatski san nastaviti. Prva afrička selekcija koja je stigla do ovog stadiuma, počela je furiozno i odmah zadala udarac rivalu, u vidu vođstva 5:1.

Tada je počela spanosna misija Vensana Žerara. Odbranio je sedmerce Sanadu i Elahmaru, čime je omogućio saigračima da se brzo vrate u igru. Razigrali su se olimpijski vicešampioni i brzo uspostavili ravnotežu, odnosno egal koji je bio na snazi do same završnice.

Spustio je roletnu čuvar Pari Sen Žermena kada je bilo najvažnije, i prelomio utakmicu. Zahvaljujući njegovim intervencijama, Francuska je sredinom drugog poluvremena prvi put povela sa tri razlike (21:18). Nisu bili loši Hendavi i Eltajar na drugoj strani, ali je njihov učinak bio daleko ispod Žerarovog. Takođe, Parondov tim u odnosu na rivala nije trčao kontra napade i davao lake golove, pa je očigledno da su pomenute komponente razlozi pobede Francuske i plasmana u finale.

„Faraoni“ su bili u igri do 55. minuta, kada je Fabregas lobovao za maksimalnih 25:21. Do kraja su Francuzi sačuvali prednost gol za gol, i proslavili četvrti uzastopni plasman u finale Olimpijski Igara.

FRANCUSKA-EGIPAT 27:23 (13:13)

FRANCUSKA: Žerar 17 odbrana, Ženti – Port 1, Deska 5 (4), Fabregas 2, Gigu 2, L. Karabatić 1, Abalo 2, Mae, N. Karabatić 4, Turna 2, Mem 5, Lagard, Remili 4

EGIPAT: Hendavi 5 odbrana, Eltajar 3 odbrane – Sanad 1, Zein 4, Šebib 2, Mesili, Elahmar 5 (1), Seif Eldera, Kadah, Jahija Eldera 2, Elvakil 2, Elmasri, Hešam 2, Jahija Omar 5