Loš dan: Prvi poraz Voše u Ligi Evrope, La Rioha odnela ceo plen sa Slane bare - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Loš dan: Prvi poraz Voše u Ligi Evrope, La Rioha odnela ceo plen sa Slane bare

Loš dan: Prvi poraz Voše u Ligi Evrope, La Rioha odnela ceo plen sa Slane bare

Nakon dve startne pobede, Vojvodina doživela prvi poraz u Ligi Evrope.

Pune tribine na Slanoj bari nadale su se nastavku Vošine serije u drugom po rangu evropskom takmičenju, ali, nije se desilo. Španci su bili bolji, vodili skoro tokom čitavog meča, i zasluženo ostvarili prvi trijumf u grupi F – 24:25 (12:12).

Nepremostiva prepreka bio je Mohamed Ali na golu gostiju – Egipćanin je branio čudesno u odlučujućim trenucima i prelomio meč. Nažalost, ishod će ostati u senci povrede Milana Milića u 20. minutu.

Desni bek Novosađana je posle pokušaja cepelina ostao da leži na terenu nekoliko minuta, a onda je na rukama saigrača i protivničkih rukometaša iznet sa borilišta. Na prvi pogled, delovalo je kao da je koleno stradalo, ali će konkretnije informacije dati magnetna rezonanca.

Vojvodina je u finišu sa 22:25 stigla na gol zaostatka, odbranila se i dobila malu šansu da u foto-finišu izbori bod, ali je pokušaj Golubovića sa pola terena bila nemoguća misija.

Bez Gregora Ocvirka koji ima problema s leđima, Milana Milića od 20. minuta, uz samo jedan gol sa krila iz igre i promašenim zicera sa crte, nije se moglo više.

U drugom meču trećeg kola, Silkeborg je slavio u Skoplju protiv Alkaloida 31:23.

Vojvodina i Silkeborg imaju po četiri boda, La Rioha tri, a Alkaloid jedan.

Narednog utorka, srpskog prvaka čeka revanš u Logronju, koji bi lako mogao biti odlučujući za prolaz u narednu fazu. Podsetimo, dva tima iz svake grupe nastavljaju takmičenje.

VOJVODINA – LA RIOHA 24:25 (12:12)

NOVI SAD – Dvorana: Slana bara. Gledalaca: 2.500. Sudije: Braća Hanes (Nemačka).

VOJVODINA: Lučin (šest odbrana, jedan sedmerac), Šijan, Vorkapić 4 (3), Milić 1, Vukovljak, Aziz Aidi 5, Ratković, Milenković, Sunajko, Pušica, Pešić 1, Tomić 2, Puhovski 5, Rogan 3, Golubović 3, Trnavac (tri odbrane)

LOGRONJO LA RIOHA: Palašič, Soler 5, E. Kadarso 7, Ortiz 2, Presijado 3, Fernandez 2, Gonzales 2, Palomino 2, Ponsijano, Žaja, Tua Ernandez 2, D. Kadarso, Ali (12 odbrana, jedan sedmerac)